• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסכם גג בנתיבות: 13,000 דירות חדשות, 50,000 תושבים תוך עשור

שר האוצר חתם הבוקר על הסכם הגג, הצופה כי תוך עשור אוכלוסיית העיר תמנה 50,000 איש. בשלב הראשון יישווקו 2045 דירות, מחציתן במחיר למשתכן

שר האוצר, משה כחלון (צילום: אלעד מלכה)

הבוקר, יום שני, שר האוצר משה כחלון חתם בלשכתו על הסכם גג לבניית 13,103 יח"ד בנתיבות. החתימה נעשתה בהשתתפות ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, מנהל רשות מקרקעי ישראל  עדיאל שמרון וראש עיריית נתיבות מר יחיאל זוהר.

הסכם הגג מציב יעד אכלוס שצפוי להגדיל את אוכלוסיית העיר ב-50,000 תושבים בתוך עשור, בכך, תהפוך נתיבות לעיר מחוז מרכזית בנגב הצפוני. הסכם הגג שנחתם משרטט את מגמות האכלוס וכיווני התפתחות של העיר בעשור הקרוב עם 13,103 דירות שייבנו בשכונותיה המערביות, בהשקעה ממשלתית, בתשתיות צמודות, תשתיות על, מוסדות ציבור ושדרוג שכונות ותיקות. עם החתימה על ההסכם נתן שר האוצר את האות לפרסום המכרז הראשון לשיווק 2045 יח"ד, שכמחציתן יוצעו במסגרת תכנית "מחיר למשתכן". במעמד החתימה שיבח שר האוצר את רשות מקרקעי ישראל שנענית לאתגרים הרבים שמציבה בפניה הממשלה ועומדת בקצב העבודה האסטרונומי הנדרש לעמידה ביעדים.

שר האוצר, משה כחלון: "ההסכם הזה הוא פרי עבודה קשה שנמשכה חודשים ארוכים. אנחנו מכבדים אנשים שרוצים שתהיה להם עיר חזקה, יציבה ומודרנית. חשוב לנו שהעיר תתחזק, תמשיך להוביל ותהווה דוגמא לישובים אחרים בדרום. המדיניות שלנו היא לחזק את הפריפריה".

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר: "הסכם הגג משקף באופן מובהק את החזון של העירייה אשר אנו רואים בו נדבך חשוב ואירוע מכונן שעשוי להביא את נתיבות לשיאים חדשים של התחדשות ובניין. כדי להגיע להסכם הטוב ביותר עבור העיר, ניהלנו משא ומתן עיקש שנשא פרי ושניתן לראות במספרים ובהיקף המשאבים חסר התקדים שגייסנו לעיר. האתגרים שניצבים בפתחנו הם לא פשוטים אבל אנחנו נחושים להמשיך לצעוד בנתיב הזה של בניין והתחדשות אל מול הכורח לשמור על הקיים ולחדש את הישן, כך שבמסגרת ההסכם הבטחנו השקעות של מאות מיליונים בפיתוח והתחדשות השכונות הוותיקות כמו גם בהשקעות מאסיביות בתחום התעסוקה, איכות הסביבה והחינוך שמהוות מפתח למשיכת אוכלוסייה חדשה לעיר".

הבנייה תתבצע בחמש שכונות חדשות: רמות יורם בה ייבנו 5,166 יח"ד על פני 1,740 דונם, מעלות הנחל שתאוכלס ב-3,288 יח"ד חדשות על פני 2,195 דונם, נווה שרון א' וב' בהם ייבנו 2,696 דירות על פני 1,280 דונם, נתיבות מערב ב' עם 734 יח"ד חדשות על פני 135 דונם, רמות מאיר שתאכלס 1,244 דירות חדשות על פני 470 דונם וכן מתחם "נתיב המעלה" המתחדש בו ייבנו 177 יח"ד.

במסגרת ההסכם הוחלט על יצירת אפיקי תעסוקה חדשים באמצעות פיתוח אזורי תעשייה חדשים בהיקף של 2,700 דונם. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load