• 14 דצמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שביתה במערכת החינוך ביום רביעי, על רקע ניכוי ימי חופשה

גני הילדים, בית הספר היסודיים וחטיבות הביניים יושבתו. בעוטף עזה ובחינוך המיוחד הלימודים יתקיימו כרגיל. הסיבה לשביתה: ניכוי יום וחצי על כל יום של חופשת מחלה

שוב שביתה במערכת החינוך (צילום הדמיה: IMAGER23 / CC BY SA 4.0)

שוב שביתה במערכת החינוך והפעם ביום רביעי: שביתת אזהרה בת יום אחד תתקיים בגני ילדים, בתי הספר יסודיים וחטיבות הביניים. לא יושבתו: מוסדות החינוך המיוחד ויישובי עוטף עזה (מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית שער הנגב, מועצה אזורית שדות נגב, מועצה אזורית חוף אשקלון ושדרות), שבהם יתקיימו לימודים כרגיל. 

"אנחנו ממשיכים במאבק שמטרתו לעצור מיידית את עושק ימי המחלה של ציבור עובדי ועובדות ההוראה. לא נשלים עם מצב שבו משרד החינוך מנכה כמעט יום וחצי על יום מחלה אחד. לא ייתכן שעובדי ההוראה ישלמו על ימי מחלה יותר מכל עובד אחר במשק", אומרים בהתסדרות המורים. במסגרת השביתה, עבודי ההוראה לא יגיעו למוסדות החינוך. בין היתר, מבוטלות אסיפות הורים שהיו מתוכננות לאותו יום. 

"אנחנו חוזרים ומבהירים למשרד החינוך: העושק הזה חייב להסתיים לאלתר. אם משרד החינוך לא יפסיק את התופעה באופן מיידי, נחריף צעדינו". 

במשרד החינוך אומרים בתגובה: "משרד החינוך רואה בציבור המורים את עמוד השדרה של המערכת והוא פועל רבות למען קידום זכויותיהם. לראיה, בתקופה האחרונה הוא דאג לקדם את שכרם של המורים. גם במקרה הנדון המשרד יושב על המדוכה יחד עם הסתדרות המורים בהדברות כדי לקדם באופן משותף את האינטרס של המורים.

עניין ימי המחלה נקבע לפני עשרות שנים והוא דורש התדיינות מסודרת סביב השולחן, ללא משוא פנים, באופן מקצועי וענייני, והכל מתוך מגמה לשפר ולהיטיב את תנאי המורים בישראל.

עם זאת, ההחלטה להשבית את המערכת אינה אחראית ופוגעת בציבור התלמידים וההורים. המשרד לא יאפשר כל פגיעה בציבורים חשובים אלה ויפעל בכל הכלים העומדים לרשותו כדי למנוע את ההשבתה".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load