• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הבועה מתפוצצת? 458 דירות בשכונה ד' מחכות לשוכרים

באר שבע מובילה בנדל''ן זול להשכרה גם מול ערים גדולות במרכז, בשכונה ד' הכי הרבה דירות להשכרה בפחות מ-3,000 שקלים. לקט נתונים שמפרסם היום אתר יד 2

עד 3,000 שקלים לחודש: דירות בשכונה ד' (צילום: דני בלר)

האם באר שבע נכנסה לעודף היצע בנדל''ן? על פי מידע שמפרסם היום אתר יד 2  יש בבירת הנגב לא פחות 1,550 דירות להשכרה בתקציב של עד 3,000 שקלים לחודש. לעומת זאת, בראשון לציון הממוקמת במרכז הארץ מוצעות להשכרה 140 דירות בתקציב זה, מה שממקם אותה כעיר בעלת מלאי הדירות הנמוך ביותר מבין הערים שנבחנו. תל אביב עם 390 דירות, חיפה עם 2,270 וירושלים עם 480 דירות להשכרה עד 3,000 שקל. מדובר בנתוני מודעות המתפרסמות באתר יד 2 בלבד, כאשר יש דירות אחרות שאינן מושכרות ועומדות ריקות בשל היעדר ביקושים או בשל דרישת בעלי הנכסים ל"שוכרים איכותיים בלבד".

השכונה בה הכי הרבה דירות להשכרה במחיר של עד 3,000 שקלים היא שכונה ד',עם 458 דירות. מחיר השכירות ממוצע בשכונה עומד על 2,130 שקל בחודש. אחריה,  שכונה ג' עם 267 דירות, שכונה ו' עם 168 דירות, שכונה ה' עם 155 דירות ושכונה ב' עם 128 דירות בתקציב של עד 3,000 שקל בחודש.

בחלוקה לחדרים, הנתונים מגלים כי מירב הדירות המוצעות להשכרה בשכונה ד' במסגרת התקציב, על פי לוח יד 2,  הן דירות בנות חדר אחד. 

מעבר לנתוני אתר יד 2, יש לציין כי שוק הדירות להשכרה בשכונה ד', הסמוכה לאוניברסיטת בן גוריון, הוא עונתי: מרבית הדירות מושכרות בסמוך מאוד לתחילת שנת הלימודים האוניברסיטאית. ככל שמתרקחים ממעוד פתיחת שנת הלימודים, יותר קשה להשכיר נכסים בשכונה.  

לפני שנים מעטות, כשמשקיעי הנדל''ן גילו את השכונה, הבתים נתנו תשואה נפלאה: ניתן היה לרכוש דירות בנות 3 חדרים במחירים של פחות מחצי מיליון שקלים, בעיקר בבלוקים ישנים. הדירות היו מופצלות לשניים או שלושה יחידות דיור קטנות, שכל אחת הניבה כ-2,000 שקלים לחודש, פטורים ממס. הסטודנטים היו קהל מועדף, הרבה יותר מבאר שבעים במצב סוציו-אקונומי נמוך. כיום יש מקרים רבים של דירות העומדות ריקות בשכונות, כפי שסיפרה לברנז'ה NEWS דיירת באר שבעית, חד הורית , שחיפשה בית להשכרה ונתקלה בתשובות שליליות. לדבריה, בעלי נכסים אמרו לה חד משמעית, כי נםה מעוניינים בשוכרים "איכותיים", לא חד הוריות או מובטלים. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load