• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עצומה: להציב עץ אשוח בבאר שבע, לטובת החוגגים את הנובי גוד

יממה בלבד לפני חג המולד, עצומה חדשה קוראת להציב עץ אשוח במרחב הציבורי בבאר שבע - ורבים, כך מתברר, בעד

עץ אשוח. האם יוצב במקום מרכזי בבאר שבע? (צילום: PXHERE / CC0)

העימות הבא בבאר שבע? עצומה המופצת באינטרנט, קוראת להציב עץ אשוח במרחב הציבורי בבאר שבע, לציון השנה החדשה. בין היוזמים, עולים מרוסיה. 

"עץ אשוח מהווה סמל חשוב ומיוחד של חגיגות השנה האזרחית החדשה.רבים מתושבי באר שבע מציינים את החג הבינלאומי של בוא השנה החדשה ומבקשים להינות מעץ אשוח גדול וחגיגי במרחב ציבורי בעיר באר שבע, בדומה לחיפה וערים נוספות אשר אמצו את המסורת", מסבירים מארגני העצומה. 
העצומה האינטרנטית. למעלה מ-1000 איש בעד (צילום מסך)
בבאר שבע נמכרים עצי אשוח וקישוטי חג המולד בעיר העתיקה, לצד המשקאות המסורתיים המאפיינים את החג, בהם סיידר אלכוהולי, עוגת הכריסמס המתוקה שמקורה באיטליה ודמויות סנטה קלאוס. החוגגים את חג המולד הם בעיקר עולי חבר העמים, כמו גם ערבים נוצרים החיים בבאר שבע. בעליות אחרות, כמו עליית דרום אמריקה, פחות חוגגים ויותר אוכלים, בין היתר את ההודו האפוי. בבאר שבע מבקשים לחגוג עם עץ אשוח את בוא השנה החדשה על פי לוח השנה הנוצרי.

בעולם הנוצרי חג המולד מסמל את הולדת ישו. רבים מציבים בביתם עצי אשוח וסצינת ההולדת, עם שלשת המלכים רכובים על גמלים והבתולה מרים ויוסף מנצרת רוכנים מעל התינוק. בחג נהוג לתת מתנות ולאכול ארוחה חגיגית. בשל הסמיכות שלה לחג החנוכה, בארצות הברית נקראת תקופה זו של השנה ''כריסמוכה". 

בבאר שבע, עם זאת, רבים חוגגים את הנובי-גוד, השנה האזרחית. במקומות בילוי רבים, מטעמי כשרות, דואגים לקרוא לאירוע בשמות שונים ומקוריים, כמו למשל, "סוף שנת המס".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load