• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

על הנתינה הנפלאה של אנשי ב''ש, עם עוזרו של הרב בצרי

יאיר שושן (33), עוזרו של הרב בנימין בצרי שליט''א, לקח על עצמו לסייע לילדים הזקוקים לתרופות יקרות: 'יאבל אני לא הסיפור כאן. הסיפור הוא איך כל אחד מאיתנו ליכול להרבות בנתינה, שתביא אותנו למקומות טובים'

יאיר שושן, עם הרב בצרי שליט''א (צילום: פייסבוק)

לאחרונה עלו לכותרות סיפורים של ילדים ובני נוער מבאר שבע, החולים במחלות נדירות, שהמזור שלהן הוא על ידי תרופות יקרות מאוד, שאינן נמצאות, משום מה, בסל הבריאות. ממשלת ישראל הייתה יכולה לאשר, בהצבעה זרירה, כי אותן תרופות ינתנו לזקוקים להן ללא תשלום. הרי יש עודפים תקציביים ואנחנו מתבשרים שעוד מעט, יירדו המחירים של מסכים ורמקולים, ועוד מיני מוצרים, כי לממשלה יש כסף די הצורך שהיא יכולה לוותר על חלק מהמסים. אבל זה לא קורה. הוריןם לילדים בבאר שבע - ובארץ כולה, צריכים לרוץ אחר תורמות, להתחנן, לא אחת למכור את הבית ולשבור את כל החסכונות, להצלת חייו של ילד. זה הכי לא צודק שיש.

הרבה נתינה וקריאה לאחחדות ואהבת חינם. יאיר שושן עם שחקן הפועל ב''ש, אליניב ברדה (פייסבוק)

''אני לא חשבתי על פוליטיקה, לאיזה פוליטיקאי אפנה לשנות את המצב. חשבתי איך אני יכול לעזור ואיך אני יכול לגרום לאחרים לעזור. איך כולנו יכולים להרבות בנתינה, שאם נעשה כך, נראה איך עלומנו יהיה טוב יותר", אומר יאיר שושן, בן 33, באר שבעי, בוגר בני עקיבא (''הרב גדי מזוז היה המחנך שלי''), חייל קרבי בעבר ומילואימניק קרבי בהווה ועוזרו של הרב בנימין בצרי שליט''א. בין היתר, הוא מפיק את האירוע הסליחות באיטצדיון, מעמד מרשים, המושך עשרות אלפים מדי שנה. 

''אבל אני ממש לא הסיפור. בכלל לא. הסיפור הוא איך כל אחד מאיתנו יכול להרבות בנתינה. איך אנחנו יכולים לסייע לאותן משפחות שצריכות להתמודד עם רכישת תרופה יקרה, שיש בה כדי לתת מזור לילדים. אי אפשר להישאר אדישים".

יאיר שושן מנחה את ה'ערב הקדוש' בהיכל הקונכיה, במעמד רבנים (צילום: פייסבוק)

''אני חושב איך, במקום להתלונן על כל דבר קטן, אנחנו יכולים לעשות דבר גדול: לתת. אני רואה בבאר שבע תופעה נדירה של נתינה. למשל, במקרה של אביעד-יחזקאל דמרי, בן ה-17 מבאר שבע, אשר בזכות אנשים שנרתמו מעל ומעבר, הושג היעד של התרומות להשגת התרופה היקרה לה הוא זקוק. בלי טייקונים, בלי פוליטיקאים, נטו נתינה של האנשים, של אנשי באר שבע בכל הגילאים, שהקימו דוכנים, התרימו, תרמו בעצמם. לפעמים, אנחנו נכנסים לבית קפה או תחנת דלק ומוציאים 100 שקלים ממש בלי להרגיש. תחשוב מה 100 שקלים לחודש יכולים לעשות לטובת מי שזקוק לתרופה נדירה ויקרה".

יאיר שושן, (מימין), עם הנער אביעד יחזקאל דמרי. נתינה ואהבת חינם

בימים אלה יאיר נרתם לסייע לעדי גולדשמידט, ילד בן 10 ממושב מסלול, החולה גם הוא במחלת הדושן, ממנה סובל גם אביעד-יחזקאל דמרי. עלות הטיפול יקרה ביותר ועלולה להגיע למיליון שקלים בשנה. כמו במקרה של אביעד, גם כאן הסיוע הממשלתי כמעט ולא קיים והמימון לתרופה היקרה ומצילת החיים, נעשה כולו על ידי אזרחים מן השורה. ב-21 בינואר ייערך ערב התרמה מיוחד למען עדי, באולם אגמים, שכל הנכסותיו קודש לרכישת התרופה מצילת החיים.  הערב יהיה במעמד הרב יוסף חיים בצרי ובנוכחות ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', אשר יישא דברי ברכה. הזמר ישי ריבו יופיע בהופעה מלאה. 

''יכולת לחשוב שבשעת מצוקה, אנשים יסתגרו כל אחד בכאב שלו, אבל אני רואה את ההורים של אביעד ועדי מחזקים אחד את השני", אומר יאיר. לדבריו, הנתינה ניכרת בנגב, כמו שקורה במקרה של ילד אחר, המתמודד עם הצורך בתרופה יקרה, שליו קמחי, במקרה שלו המחלה היא SMA והתרופה העשויה להביא לו מזור יקרה אף היא. גם במקרה שלו, יש התגייסות ומאבק בלתי פוסק של הוריו, על מנת להשיג לו את התרופה.

יאיר מבקש מכל אחד מאתינו לחשוב איך אנחנו יכולים ליצור עולם טוב יותר, שבו במקום להתלונן, ניתן. ''נכון, יש דברים מעצבנים, יש דברים שהם לא בסדר, אבל הם לא העיקר. העיקר הוא הנתינה, שתמיד נוכל להתברך בה''. 
יאיר שושן, במסר חשוב, כדאי להקשיב לו:

​​​​​​​

ערב ההתרמה שיאיר שושן מסייע לארגן למען הילד עדי גולדשמידט

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load