• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סכסוך עבודה ב-ECI, על רקע כוונה לפטר עובדים

חברת התקשורת, אשר לה שלוחה בפארק התעשיות בעומר, מבקשת לצאת למהלך התייעלות ופיטורי עובדים. וועד עובדי החברה הכריז על סכסוך עבודה

עובדי ECI מפגינים כנגד תוכנית הפיטורים (צילום: דוברות ההסתדרות)

הבוקר (ה') ההסתדרות הודיעה על סכסוך עבודה בחברת ECI, וזאת בהמשך להודעת החברה מאתמול על כוונתה לפטר כ-100 מתוך 800 עובדי האתר בישראל, תוך שבועיים בלבד ממועד ההודעה. יודגש כי הודעת ההנהלה על תכנית הפיטורים נשלחה לעובדי החברה, מבלי שקדם לה עדכון של נציגות העובדים, וללא משא ומתן בנושא זה. לבחרת ECI שני מרכזים: אחד בפתח תקווה והשני בעומר. בהסתדרות אומרים כי סכסוך העבודה נוגע לכלל מתקני החברה.

מאז השלמת מהלך ההתאגדות של עובדי ECI באיגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק בהסתדרות, מתנהל משא ומתן בין ההנהלה לבין ההסתדרות והוועד בנוגע לגיבושו של הסכם קיבוצי ראשון בחברה.

בהתסדרות אומרים כי הודעת החברה על תכנית הפיטורים הגיעה על רקע דרישת העובדים לזרז את המו"מ להסכם הקיבוצי.

במסגרת עילות הסכסוך שהוכרז הבוקר, נציגות העובדים מלינה על פגיעה קשה בהתאגדות ועל ניסיון מתמיד לדה-לגיטימציה של הוועד, תוך התקפות אישיות של ההנהלה כלפי ראשי ההתארגנות והעובדים הפעילים בה. במסגרת יחסי העבודה בחברה, ההנהלה פנתה לעובדים באופן ישיר בעניינים הכוללים חובת יידוע ומו"מ עם נציגות העובדים, ואף הרחיקה לכת וערכה אספות מנהלים בהן נמסר מידע שגוי על המשא ומתן, על נציגות העובדים ומוביליה. 

הבוקר, במקביל להכרזת סכסוך העבודה, ועד עובדי החברה ופעילים נוספים בהתארגנות קיימו עצרת מחאה בכפר שמריהו, מול ביתו של בעל השליטה שאול שני. מחר (ו'), החל מהשעה 10:30 בבוקר העובדים יקיימו הפגנה נוספת ויערכו טקס קבלת שבת מול ביתו של שני. 

בהמשך היום (חמישי) העובדים בחברה צפויים לקיים אסיפה לתכנון והיערכות לקראת צעדי המחאה הבאים, בניסיון למנוע את רוע הגזרה.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load