• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערה סביב הארכת כהונתה של נשיאת האוניברסיטה בשנתיים

פרופ' רבקה כרמי הייתה אמורה לסיים את הקדנציה השלישית שלה ותקנות המועצה להשכלה גבוהה אינן מאפשרות הארכה מעבר לכך, אלא שוועדת האיתור טרם מצאה לה מחליף מוסכם

פרופ' רבקה כרמי (צילום: אוניברסיטת בן גוריון / CC BY SA 2.5)

סערה באקדמיה: הוועד המנהל של אוניברסיטת בן גוריון אישר השבוע את הארכת כהונתה הנשיאה פרופ' רבקה כרמי בשנתיים נוספות.

פרופ' כרמי הייתה  אמורה לסיים בקרוב את הקדנציה השלישית שלה בראשות האוניברסיטה. כרמי נבחרה לראשונה לתפקידה בדצמבר 2005, לאחר פרישתו של פרופ' אבישי ברוורמן. הנחיות המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) קובעות כי נשיא מוסד אקדמי יכול לכהן עד שלוש קדנציות.  הארכת כהונתה של כרמי בשנתיים נתקלה בהתנגדות מצד הפרופסורים בבן גוריון, הטוענים כי מדובר ב"משבר אמון מוחלט בין הנהלת האוניברסיטה לסגל האקדמי". עם התקרב מועד סיום כהונתה של כרמי, וועדת האיתור במוסד בחנה כמה מועמדים, בהם אישים בולטים מבין המוסד עצמו, אך לא הצליחה להגיע לידי הסכמה. לו הייתה פורשת כרמי במועד, האוניברסיטה הייתה נשארת ללא נשיא. אלא שהארכת כהונתה, גם אם מטעמים של טובת המוסד ורציפות ניהולית, עוררה את כעסם של אנשי אדקמיה. 

התייחסות אוניברסיטת בן-גוריון להחלטות הסינאט שהתקבלו היום: "הוועד המנהל של האוניברסיטה, אישר, על פי סמכותו, בישיבתו מיום שלישי, ה-12.12.2017, ברוב של 16 מבין 19 (בהחלטה שתמכו בה גם שני נציגי סנאט בוועד המנהל  לעומת שלושה נציגי סנאט שהתנגדו), את המלצת ועדת החיפוש, להאריך את כהונתה של פרופ' כרמי בשנתיים, וזאת תוך הבעת תקווה וכוונה כי ההחלטה תתואם ותקבל תמיכה מהמועצה להשכלה גבוהה".  

"ההחלטות שהתקבלו  היום על ידי סנאט האוניברסיטה כמוהן כהזמנה לכריתת הענף עליו יושבת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הקריאה להפקרת האוניברסיטה ללא יו"ר ועד מנהל, ללא נשיא וללא רקטור לוקה בחוסר סמכות, ובכולה - בחוסר סבירות קיצוני". 

"בחירת הסנאט לנסות לכפות את דעתו על הוועד המנהל באמצעים כוחניים היא בחירה מצערת ולא נכונה. הוועד המנהל קרא לסנאט בישיבתו האחרונה להידבר, והוא שב ומביע את תקוותו כי תימצא הדרך לנהל שיח מפרה ".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load