• 14 דצמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מקומם: חנתה שעה בסורוקה, שילמה 25 שקלים - מה ההסבר?

במוסד הרפואי לא סופרים אם חניתם שעה או יממה. ד' באה לבקר מישהו בבית החולים, חנתה פחות משעה וחויבה על יממה. כששמענו לאן הולך הכסף, הופתענו: זה למטרה אצילה

חניה בסורוקה והקבלה - 25 שקלים (צילום: גוגל מפות, צילום מסך)

חונים בסורוקה? קחו בחשבון כי החיוב נעשה על בסיס יומי, גם אם חניתם פחות משעה. ד', תושבת באר שבע, הגיע לבית החולים אתמול, ה-18 בדצמבר, בשעה 16:17. היא יצאה מבית החולים בשעה 17:20 וחויבה בסך 25 שקלים על שעת חניה. זה קומם אותה מאוד.

לאחרונה פורסם, כי החל מה-1 במאי, 2017,  המחיר המקסימלי שניתן לגבות בחניונים של בתי חולים ממשלתיים כלליים הוא 20 ש"ח, למשך עד 24 שעות משעת הכניסה לחניון. סורוקה אינו בית חולים ממשלתי. על כן, ככל הנראה, הוא מוחרג מההסדר, אף על פי שהוא בית חולים מרכזי, היחידי בנגב. על פי ההחלטה, "בבתי החולים הממשלתיים אין לגבות כל תשלום עבור החניה מבעלי תג חניה לנכה, מטופלי דיאליזה, כימותרפיה או הקרנות, הורי פגים ומבקרים נוספים".

עד לאחרונה, הייתה חניה גדולה וללא תשלום, בסמוך למרכז הנגב, ממש מעבר לרחוב בכניסה למיון. לאחרונה, השטח נסגר לטובת הקמת פרויקט נדל''ני ובכך, אבדו עשרות מקומות חניה בחינם. הבאים לסורוקה נותרו לקוחות שבויים של חניית המוסד, שכן בכל האיזור, בו חיים סטודנטים רבים, אין כמעט מקומות חניה פנויים. מי שמגיע לצורך כלשהו, לסורוקה, מוצא עצמו מחויב לחנות בסורוקה. אגב, אם חניתם בדקה לחצות ויצאתם אחרי דקה לחצות, זה נחשב יומיים. ככה זה מחושב: היממה מתחלפת ב-00:00. 

עם זאת, סורוקה לא לוקח את הכסף לכיס. התשלום עבור החניה הולך למטרה אצילה, כפי שמוסבר בתגובה שהועברה לידינו: "תעריף החניה בביה״ח הוא 25 ש״ח ליום עד לשעה 24:00, כולל כניסות נוספות במהלך היום ללא הגבלה. 20 הדקות הראשונות ללא תשלום, להורדת ולהעלאת נוסעים. נציין כי ההכנסות מתשלומי החניה בסורוקה מוקדשות למרכז הכוללני לטיפול טלחקר מחלת הסרטן שייפתח בחודשים הקרובים".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load