• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דיון חירום: ''על הממשלה להבטיח שבטבע טק לא יפוטרו עובדים''

בניגוד למידע שהופץ על ידי גורמים שונים, גורלם של עובדי טבע טק בנאות חובב עדיין לא ברור. ראשי רשויות בנגב ערכו הבוקר דיון חירום בלשכת ראש עיריית ב''ש

עובדי טבע טק בבאר שבע חוסמים את הכניסה למפעל (צילום: דוברות ההסתדרות)

גורל 880 העובדים בטבע טק בנאות חובב ממשיך להיות לא ברור, על רקע קריסת חברת טבע. בניגוד למידע שהופץ,  לע פיו כביכול נמנעו הפיטורים, בגלל שבסבב הקודם פוטרו כבר 110 מעובדי המפעל, עתה מתברר שמבחינת טבע הכל פתוח. 
בדיון חירום שנערך הבוקר בלשכת ראש העיר באר-שבע, בהשתתפות ראשי ישובים ונציגים מדימונה, אופקים, להבים, מיתר, עומר, נאות חובב, מצפה רמון, מרחבים, רמת נגב, חורה, רהט, שגב שלום, אלקסום, תל שבע ובני שמעון, ויו"ר מרחב הנגב בהסתדרות, סיכמו הנוכחים על הקמת צוות פעולה, מול ממשלת ישראל, על מנת להבטיח כי סכנת הפיטורים לא תחול על מפעל "טבע טק" בנאות חובב ולקדם את נושא התעסוקה בנגב.
 
בעקבות הודעת חברת "טבע" על הפיטורים הצפויים בחברה במפעליה ברחבי הארץ, זימן ראש העיר באר-שבע רוביק דנילוביץ', את ראשי הרשויות בנגב ואת יו"ר מרחב הנגב בהסתדרות, מאיר בביוף, לדיון דחוף על מנת לסכם דרכי פעולה והתמודדות מול הפיטורים בחברת "טבע".
 
הנוכחים סיכמו כי פורום מצומצם של ראשי רשויות, בראשות דנילוביץ', ינהל את הטיפול בנושא, כאשר יבקש פגישה דחופה עם ראש הממשלה, שר האוצר ושר הכלכלה. מטרת הפגישה לקבל התחייבות כי מפעל "טבע טק" בנאות חובב יוחרג ממהלך הפיטורים.
 
רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר-שבע: "לראש הממשלה, שר האוצר ושר הכלכלה יש מספיק מנופים ללחוץ על הנהלת חברת 'טבע', להבטיח ולהתחייב כי מפעל 'טבע טק' יוחרג ממהלך הפיטורים. לא נחשוש להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת שממשלת ישראל תפעל מול הנהלת החברה.
 
אנו מזהים תחילתה של מגמה מסוכנת שעלולה לפגוע בכח העבודה בנגב. משמעות סגירת מפעל או פיטורים בנגב – היא פגיעה בחוסן של הנגב ואת זה לא נאפשר - ציינו חברי הפורום. בחודשים האחרונים, בזה אחר זה נקלעו מפעלים באיזור לקשיים וחלקם עומדים בפני סגירה. התעשייה היא מעסיקה גדולה בנגב, מקום בו אין בו אפשרויות תעסוקה רבות. פיטורי עובדים פירושם פגיעה כלכלית גם במעגל השני, של ספקים, נותני שירותים ועובדי קבלן, לסך של אלפי אנשים. 
 
במהלך הדיון סקר יו"ר מרחב הנגב בהסתדרות, מאיר בביוף, את החשש הוודאי מפגיעה בהמשך פעילות מפעל "טבע טק" ואת חששו מפיטורים נוספים. עוד עדכן בביוף במאבקים ובצעדים הנוספים שבכוונת ההסתדרות לנקוט.
 
חשוב לציין כי לפני מספר חודשים יישמה החברה תוכנית הבראה במפעל "טבע טק", כאשר 110 עובדי המפעל סיימו עבודתם. המפעל "מילא את חלקו" ועמד בתוכנית התייעלות כפי שהתחייב מול ההסתדרות ומול ועד העובדים.
 
כאמור כבר בימים הקרובים יפעל הצוות לתאום הפגישה עם ראש הממשלה ושרי האוצר והכלכלה ויעדכן לאחר מכן בצעדים הבאים.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load