• 14 דצמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מדינה משותקת: שביתת ענק במשק בשל קריסת טבע

מה ישבות מחר? מה יהיה על החיילים שצריכים להגיע לבסיסים? ומה עם הטסים מחר לחו''ל? בינתיים, לא יצאה הודעה רשמית מטבע, בדבר גורל העובדים בנגב

עובדי טבע שובתים (צילום: דוברות ההסתדרות)

מחר, ראשון, שביתה כללית, חסרת תקדים בהיקפה, בשל פיטורי העובדים בחברת טבע. מדובר בשביתת המחאה וסולידאריות שמארגנת ההסתדרות, ביחד עם וועדי העובדים בכל רחבי הארץ.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הנחה כבר ביום שישי על החרגות בשביתה, על מנת לא לפגוע בחיילים האמורים להגיע לבסיסיהם. בעקבות ההנחייה, רכבת ישראל וחברות התחבורה הציבורית, יוחרגו מהצעדים המתוכננים למחר. כמו כן, הוחלט כי מסגרות החינוך המיוחד ברחבי הארץ יפעלו במתכונת רגילה. בנוסף לכך, במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי הציבור הרחב, השביתה בנתב"ג תהיה בין השעות 08:00-12:00 בלבד, ותתאפשר יציאת הטיסות המתוכננות לפני השעה 08:00.

במסגרת הצעדים המדינה תעצור עד השעה 12:00 והשביתה במשק תכלול את כלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך, רשות שדות התעופה ונמלי הים, הבנקים, בתי החולים שיעבדו במתכונת שבת בלבד, חברות הביטוח, חברות התקשורת, מערכת המשפט והפרקליטות, הרשויות המקומיות ומוסדות רבים נוספים אשר יפסיקו את כל פעילותם. במקביל לכך, ובמשך כל היום, תופסק הפעילות בכל אתרי חברת טבע בישראל.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "שביתת ההזדהות להצלת התעשייה בישראל היא אמירה נחרצת בעד ערכי הערבות ההדדית, בעד כחול-לבן, בעד להפסיק לראות את העובדים כשקופים ונגד האטימות של כל גורם אשר מנצל את משאבי המדינה ומשליך אלפי משפחות למעגל האבטלה. לא ניתן לזה לקרות. זו שעה קשה אך במאבק על פניה החברתיים של מדינת ישראל, כולנו נחושים ומאוחדים במאבק לטובת עובדי טבע ולהבטחת עתיד החברה בארץ".

גורל עובדי טבע בנגב: אין הודעה רשמית מטעם החברה

נכון להיום, מוצאי שבת, אין הודעה רשמית בדבר גורלם של עובדי טבע בנגב. בטבע טק, בנאות חובב, מועסקים 880 עובדים. לאחרונה, בגל הפיטורים הקודם, פוטרו 110 איש, בהם עובדים ותיקים בגילאי 40 ו-50. לעת עתה, חברת טבע הודיעה על היקף הפיטורים הכללי ולא פירטה לגבי גורלם של עובדים או מתקנים. לדברי יו''ר ההתסדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, אף עובד מעובדי החברה לא מועמד לפיטורים. "גל הפיטורין הנוראי שעובר על עובדי טבע בארץ יפסח על הנגב ובטבע טק לא יפוטרו עובדים.
כך ניתבשרנו זה עתה על ידי הנהלת החברה", אמר בביוף. "מסתבר ששיתוף הפעולה שלנו עם הרצון לייעל את המפעל והתרומה הקשה והכואבת של 110 עובדים שנאלצו ללכת הביתה עשו את שלהם. את זה הבין המנכ''ל החדש קאר שולץ...הוא הבין שהבטחות צריך לכבד ומה שהובטח בסיום תהליך ההתייעלות שהסתיים בסוף אוקטובר.. שלא יהיו פיטורים נוספים בטבע טק ..צריך להתממש.
כמה קללות, חרפות, גידופים ואיחולים לכל הרע שבעולם חטפתי מהעובדים שפוטרו".

גם שר הכלכלה אלי כהן טוען כי הובטח לו שעובדי הפריפריה לא ייפגעו. אל שלמרות ההבטחות, העובדים טרם קבילו הודעה מסודרת על כך.

קריסת טבע מעוררת שאלות רבות, חלקן כבר עלו במהלך סוף השבוע, בהן כיצד קרה שחברה, שהייתה איתנה הסתבכה עד כדי קריסתה. גלי ההדף בשל קריסת טבע, הזהירו גורמים במשק, עלולה לפגוע במגזרים רבים והיקף הפיטורים אינו מסתכם רק לעבודי החברה: חברות קבלניות ונותני שירותים רבים ייפגעו. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load