• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

היום השחור של טבע: פיטורים נרחבים, לא ברור גורל עובדי טבע טק

בשעה 14:00 פורסמה הודעה קצרה של מנכ''ל טבע, קאר שולץ: רבע מעובדי החברה יפוטרו. ההסתדרות: היקפי הפיטורים טראגיים, הרס התעשיה הישראלית, הולכים לשביתה

הודעה דרמטית, לפני דקות, בשעה 14:00: מנכ''ל החברה מודיע על פיטורים נרחבים. לא ברור גורלם של העובדים בנגב, כ-880 איש. העובדים המושפעים מגל הפיטורים צפויים לקבל הודעה במהלך 90 הימים הקרובים. בימים הקרובים יערכו התייעצויות עם נציגי העובדים. המספר אינו כולל משרות שיושפעו ממכירה עתידית של נכסים, דוגמת הכוונה להפסיק את הפעילות בטבע טק בנאות חובב.

לטענת שר הכלכלה, אלי כהן, מנכ''ל החברה התחייב להפחית את הפגיעה בפריפריה, במפעלים בנאות חובב ובקריית שמונה. בטבע לא מאשרים את הדברים. עם זאת, אין הודעה רשמית של החברה. בהסתדרות נפגשו עם נציגי חברת טבע. גורם בהסתדרות מוסר כי הנתונים קשים, מצב החברה חמור ומספרי המפוטרים ''טראגיים''. ההסתדרות ביקשה לא לתת פומבי למספרי המפוטרים, לפני שתמסור הודעה רשמית לוועדים. לטענת אותו גורם, מדובר בהרס התעשייה הישראלית, אירוע שישלח גלי הלם לכלכלה. 

1,750 איש יפוטרו בישראל והמספר לא כולל מפעלים שפעילותם תימכר. אחד ממפעלי החברה ייסגר. לא ברור אם מדובר בעובדי מטה או עובדי ייצור. כל אחד מהמפעלים של חברה נמצא על כוונתו של המנכ''ל, קאר שולץ. 

בהמשך להודעת טבע ובתום הישיבה שנערכה עם יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, דובר ההסתדרות יניב לוי מסר כי "מדובר בשעה קשה לתעשייה הישראלית ולמשק כולו. חברת טבע שנולדה כאן וכרכה את גורלה במדינת ישראל, מעוניינת להתנתק מהמורשת ההיסטורית של מייסדיה, תוך רמיסת הערכים שעליהם הוקמה החברה.  ההסתדרות ממשיכה בצעדים הארגוניים כמתוכנן לקראת שביתת הסולידריות ביום א'. אנו מצפים מהנהלת טבע להתעשת ולזכור כי ישראל היא הבית של טבע". 

ביום ראשון, שביתה כללית במשק

"זה אבסורד שחברה אשר מחסלת את עסקיה בישראל, קיבלה מהמדינה מענק של כעשר מיליון שקל על כל עובד שהולך עכשיו הביתה, אנו מדברים על הטבות מס בשווי 22 מיליארד שקל בשנים האחרונות", כך אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בפתח הדיון הדחוף שהתקיים בוועדת תיאום וביצוע של ההסתדרות בסוגיית הפיטורים בטבע.

בתום דיון זה כונסו ישיבות דחופות בכל מוסדות ההסתדרות, בהם פורום הנהגת הארגון ובית הנבחרים, וכל הערכאות הצביעו ואישרו את הצעת ההחלטה של יו"ר ההסתדרות ניסנקורן לצאת לצעדי מחאה וסולידריות לנוכח המשבר הכבד בחברת טבע ובתעשייה בישראל.

ביום ראשון עד השעה 12:00 ההסתדרות תשבית את כל המשק לאות סולידריות ברשימת המקומות שישתתפו בשביתה: רשות שדות התעופה, נמלי הים, חברות התחבורה הציבורית, חברות הביטוח, הבנקים, כלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך ומוסדות רבים נוספים. בתי החולים יעבדו במתכונת שבת. במקביל לכך, תושבת במשך כל היום פעילותם של כל מפעלי טבע בישראל. (בהמשך ההודעה מצורפת הרשימה המלאה של כל המקומות שיושבתו)

במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי הציבור הרחב, ההסתדרות הקימה ועדת חריגים והגבילה את השביתה בנתב"ג לטווח השעות 08:00-12:00 בלבד. כמו כן, ההסתדרות תפרסם החרגות נוספות בנוגע לתחבורה הציבורית על מנת להקל על ציבור החיילים ביום א'.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load