• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תקווה לנגב קרמיקה? העובדים ימשיכו לקבל משכורת עד פברואר

בדיון מרתוני שנערך בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, נקבע, בתום גישור, כי שכר העובדים ישולם משך שלושה חודשים נוספים, על מנת לאפשר למצוא רוכש. לאחר פברואר 2018, העובדים יפוטרו

עובדי נגב קרמיקה בבית הדין לעבודה בי''ם (צילום: יניב אפוטה)

החלטה בבית הדין לעבודה בירושלים: בתום דיון ארוך הושגה הסכמה בין ההסתדרות והבעלים של מפעל נגב קרמיקה, בגישור השופט אילן איטח, כי העובדים ימשיכו להיות מועסקים בנגב קרמיקה בשלושת החודשים הקרובים תוך מאמץ כן ואמיתי של כל הצדדים להעביר בעלות לרוכש חדש.

מדובר כמובן, בהחלטה שמעניקה זמן נוסף לעובדים, אך לא מבטיחה את המשך קיומו של המפעל. תוך שלושה חודשים חייב להימצא רוכש למפעל, המעסיק כ-140 עובדים, בעיקר מירוחם ודימונה. לפני כחודשיים, החליטו בעלי המפעל כי הוא מסב להם הפסדים וכי יש לסגור אותו. מכתבי פיטורים נשלחו אל העובדים באישון לילה.

סגירת המפעל עלולה להנחית מכה קשה על העיר ירוחם, עם הצטרפות 140 מפרנסים אל מעגל האבטלה. 

מהנהלת נגב קרמיקה נמסר: "לאורך כל התהליך ראינו את טובת העובדים לנגד עניינו וניהלנו הליכים בתום לב למכירת המפעל בירוחם מול רוכשים אפשריים. על מנת למצות את התהליך, בצעד נדיב הסכמנו לשלם שכר לתקופה נוספת וזאת בתקווה שימצא רוכש שיקח על עצמו את המשך העסקת העובדים. יש לציין כי יחסי העבודה בין נגב לעובדים יסתיימו ב-28 בפברואר, 2018".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load