• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום של גינוי וחשבון נפש: משלחות בדואים הגיעו הערב לעיריית ערד

שייח'ים ונכבדים בדואים מהדרום עורכים מהבוקר ביקורי ניחומים בערד, בעקבות רצח החייל יצחק רון קוקיא ז''ל. משלחת נכבדים ביקרה אחר הצהריים בעירייה. צפו בתיעוד

נכבדים ושייח'ים בביקור בעיריית ערד (צילום: דוברות ערד)

החל משעות הבוקר פוקדים את עיריית ערד ואת העיר נכבדים בדואים, מכל כפרי וערי האיזור. בבטקר היו אלה ראשי מועצות וראש עיריית רהט. הם השמיעו גינוי חריף כנגד הירצחו של סמל יצחק רון קוקיא ז''ל, שאירע ביום חמישי. ביום שישי כבר נודע, כי החשודים ברצח הם שני אחים מהפזורה הבדואית שאינה רחוקה מערד, אולם העניין היה תחת צו איסור פרסום, שנכון להיום, הוסר חלקית. 

בין היתר, אמר הבוקר ראש עיריית רהט, טלאל אלקרינאווי: "כל האוכלוסייה הבדואית מזועזעת מהמקרה הזה. זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר, חד משמעית, אנחנו לא מעכלים את זה, זה לא התחום שלנו, לא הכיוון שלנו, לא לזה אנחנו מחנכים. אנו מגדלים את ילדינו שיגדלו עם השענים שלנו, היהודים באהבה. אנו חשים את הכאב של משפחת קוקיא, הוא כמו אחד מהבנים שלנו, זה הבן שלנו". 

שייח'ים אחרים קראו להחמיר בדין ואף לשקול הטלת עונש מוות. במהלך השבוע ייבקרו בערד גם משלחות של צעירים בדואים, בביקור ניחומים. 

הפגישה היום בערד (צילום: עיריית ערד / דוברות), זירת האירוע, שהפכה לפינת הנצחה (צילום: ירון רבינוביץ' / עורך עיתון הצבי ערד)

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load