• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתוני גיוס עגומים לב''ש: פחות מתגייסים, פחות משרתים בקרבי

היום פורסמו נתוני הגיוס של צה''ל וב''ש לא נמצאת בין המובילות: בהשוואה לשנה שעברה יש פחות מתגייסים, פחות פונים לשירות קרבי ופחות נמצאים מתאימים לקצונה. יישובי הלווין האמידים בנגב מובילים במדד הארצי

חיילי גבעתי באימון בדרום. בבאר שבע מתגייסים פחות לקרבי (צילום: דובר צה''ל)

לא בליגת הגדולות: צה''ל פרסם היום את נתוני הגיוס, אך העיר באר שבע עינה מופיעה בטבלת 20 גדולות. בעשיריה המובילה באחוזי גיוס, מיצוי ללחימה ומיצוי לחימה מופיעות אך ורק ערים במרכז הארץ. המובילה בנתוני הגיוס בנים היא גבעת שמואל, עם מציוי גבוה ללחימה וקצונה. בראש הטבלה של גיוס בנות עומדת נס ציונה, עם מיצוי גבוה לקצונה. 

את רשימת ה-20 סוגרת ראשון לציון: אחוז גיוס הבנים עומד על 86.8 אחוזים, 38.9 אים מתגייסים לקרבי ומיצוי הקצונה עומד על 7.4 אחוזים. את רשימת הנשים סוגרת קריית ים, עם 72.5 אחוזים גיוס, ו-7.3 אחוזים מיצוי קצונה. 

אחוז גיוס הבנים בבאר שבע עומד על 83.1. אחוז הפונים ללחימה עומד על 36.4 אחוזים ומיצוי הקצונה נמוך יחסית: רק 4.7 אחוזים.   לפני שנה הנתון עמד על  85.9% אחוזי גיוס של בנים,  47% גויסו לתפקידים לוחמים ו-8.5% מהם יצאו לקצונה. 

אחוז גיוס הנשים בבאר שבע אף הוא נמוך מ-20 המקומות הראשונים: 68.6 אחוזים מתגייסות, ורק 3.9 אחוזים מגיעות למסלול קצונה. מתוך הערים הגדולות בנגב, עם זאת, באר שבע מובילה בגיוס נשים. בנתיבות, לשם השוואה, רק 31.2 אחוזים מהבנות מתגייסות.  לפני שנה הנתון עמד על 69% מבנות העיר שהתגייסו לצה"ל,  3.9% מן הבנות יצאו לתפקידי קצונה. 
ההבדלים בנתוני הגיוס בולטים בין היישובים המבוססים בנגב, לבין הערים הגדולות, בהן אחוזי אבטלה גבוהים מהממוצע ושכר נמוך יותר. לא רק בבריאות ובחינוך, גם בשירות הצבאי יש פערים בין מי שיש להם, לבין מי שאין להם. סיכוייו של צעיר באר שבעי להיות קצין נמוכים מבן גילו האמיד ממרכז הארץ או מיישוב לוויין מבוסס כלכלית. המאמצים של מערכת החינוך בבאר שבע לכוון את הצעיירים לשירות משמעותי אינם מצליחים, ככל הנראה, לעורר מוטיבציה. 

​​​​​​​עומר, להבים ומיתר מובילות ונמצאות בראש המדד הארצי של המועצות המקומיות בגיוס בנים, מיצוי לחימה ומיצוי קצונה.
בראש הטבלה הארצית של גיוס בנות ומיצוי קצונה נמצאות עומר ולהבים, עם מיתר הרחק מאחור, במקום השמיני. 

  

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load