• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אבי גבאי באוניברסיטת בן גוריון: ''השמאל שכח מה זה להיות יהודים''

יו''ר המחנה הציוני קורץ הערב ימינה ומעורר גל תגובות נזעמות: ''השמאל שכח מה זה להיות יהודים... אנחנו יהודים. ואנחנו כן צריכים לדבר על הערכים היהודים שלנו", אמר לסטודנטים

השמאל שכח מה זה להיות יהודים. אבי גבאי בבן גוריון (צילום מסך)

סערה במפלגתו של אבי גבאי בעקבות דברים שאמר הערב, במפגש עם סטודנטים באוניברסיטת באר שבע: "אנחנו יהודים. חיים במדינה יהודית", ענה גבאי לשאלת סטודנטית.

"אני גם חושב שאחת הבעיות של חברי מפלגת העבודה זה שהיא התרחקה מזה. נתניהו אמר ב-1999 לרב כדורי שהשמאל שכח מה זה להיות יהודי והטלוויזיה קלטה את זה. את יודעת מה השמאל עשה כתגובה לזה? שכח מה זה להיות יהודים. כאילו 'אומרים את זה עלינו, אנחנו עכשיו רק ליברלים'. זה לא נכון. אנחנו יהודים. ואנחנו כן צריכים לדבר על הערכים היהודים שלנו. הם הבסיס לכל הדור שקם אחר כך. למה הסוציאליסטים היו יהודים. הכל מתחיל בתורה שלנו ובדברים הבסיסים. אנחנו צריכים להיות גאים בזה. יש כאלה שאומרים צריך להיות חילוני קיצוני. אני מכבד כל דרך".

אבי גבאי באוניברסיטת בן גוריון (צילום: ערוץ 10)יו''ר המחנה הציוני הצהיר גם כי יהיה מוכן להיות סגנו של לפיד, אם לא יהיה לו רוב מספיק: "אעשה הכל כדי שאהיה מספר אחת. אם לא יבחרו בי, אני מוכן להיות מספר שתיים כדי לשנות. החשוב ביותר לשנות". 

נראה כי מה שחשוב לגבאי כרגע הוא לשנות את המשטר בישראל ויהי מה. רק לאחרונה הצהיר כי לא ישא וייתן עם הרשימה המשותפת, שלה 13 ח''כים, בהם חברי כנסת מהנגב. על פי הסקרים האחרונים, תזוזות המצביעים הם בעיקר בתוך הגושים ועדיין לממשלת ימין צרה יש גוש חוסם, אל מול מפלגות המנסות להתיישר ימינה, כמו המחנה הציוני ויש עתיד. האמירה של גבאי עוררה גל של תגובות בקרב פוליטיקאים: "השמאל שכח מה זה להיות יהודים, כאילו אמר 'נהיה רק ליברלים'. לא, אבי. אתה זה ששכח. אין סתירה בין יהדות לערכים ליברלים ולא כל היהודים מוכנים להשתחוות לגרסה החרדית או הציונית-דתית של היהדות. השמאל שהקים את המפלגה שלך ידע את זה פעם", כתבה הערב זהבה גלאון, מסיעת מרצ. 


 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load