• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תקרית חמורה בבית ספר בב''ש: ''תלמיד כיתה ו' היכה ילדי גן חובה''

תקרית חמורה בבית ספר בב''ש: ''תלמיד כיתה ו' היכה ילדי גן חובה'', התלמיד נכנס אחוז אמוק לכיתת ילדי גן בבאר שבע והחל להכות אותם, מספר אב לבת 5. משרד החינוך השעה את התלמיד

בהלה בכיתה (צילום הדמיה: Depositphotos)

תקרית מפחידה, אתמול, בוקר חמישי, בבית ספר יסודי בבאר שבע: תלמיד כיתה ו', הסובל מלקות, ברח מהשגחה, נכנס לכיתת החטיבה הצעירה, בה לומדים ילדים בגילאי גן חובה והחל להכות אותם, כפי שסיפר א', הורה לילדה בבית הספר.  

א', מספר כי בתו היא אחת הילדות שנפגעו בתקרית: ''נכנס בחור, די מגודל, הלומד בכיתה ו' בבית הספר, לכיתה הצעירה, בה בני 5. הוא היה אחוז אמוק. הוא התחיל להרביץ לילדים. הילדים נבהלו מאוד. אלה ילדים בגיל גן חובה שעושים הכנה לכיתה א', על מנת להגיע לבית הספר היסודי בצורה מיטבית. הבחור התחיל להכות את הילדים הקטנים, שהיו בהפסקת מים. חלף זמן עד שהצליחו להשתלט עליו. הילדים מאוד פחדו ונבהלו ממנו. הבת שלי, ספגה מכות, בשבילה זו חוויה טראומטית".

א' שמע את פרטי המקרה מבתו והזדעזע: "אני לא מבין איך קורה מקרה כזה. מבחינתי, הילד הזה לא יכול להיות בבית הספר. עם כל ההבנה, הרצון להכיל, אני כאב, לא יכול לקבל את המקרה הזה".

במערכת החינוך בבאר שבע, כפי שזה נעשה בערים אחרות, משולבים אלה עם אלה, ילדים רגילים, לצד ילדים בעלי צרכים מיוחדים, כשהדבר מתאפשר. גישה חינוכית זו מלמדת את הילדים גם קבלת האחר, גם ערכים של נתינה ועזרה הדדית ותורמת תרומה חינכוית לכל הצדדים.  

המקרה הזה, יש לציין, נחשב חריג במערכת: "הילד הזה מגיע לבית הספר לכמה שעות, מתוך רצון לשלב אותו, אבל אני לא יכול לקבל את זה שהוא בורח מהשגחה ומכה ילדים אחרים. אלה ילדים בני חמש, ילדי גן קטנים, שנורא נבהלו. מי יודע מה יכול היה לקרות. בכל מקרה, אני, כאב, מתכוון לבקש תשובות מבית הספר וממשרד החינוך ".

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר כי מדובר באירוע חריג שלאחריו הושעה התלמיד לשלושה ימי לימודים. "מפאת צנעת הפרט לא נרחיב בעניינו.  פסיכולוגית בית הספר שוחחה עם ילדי החטיבה הצעירה והתייחסה למקרה בהיבט הרגשי. צוות בית הספר קשוב להורים ולתלמידים וייתן מענה חינוכי נוסף ככל שיידרש", אומרים במשרד.

אימו של הנער: "בני התעלף, סך הכל אחז בילדה כי הרגיש שהולך ליפול"

אימו של הנער שוחחה הבוקר, שישי, עם ברנז'ה NEWS. היא אומרת שבנה חש ברע ולא הרביץ לילדה, אחא אחז בה כשהרגיש שהוא הולך לאבד את הכרתו. ''בני הוא ילד חמוד, הוא ילד טוב, עם מורכבות בריאותית, שאני עושה את הכל על מנת לשלב אותו במסגרת רגילה. מגיל קטן הוא לומד בבתי ספר רגילים ולא בחינוך המיוחד. ביום שקרה המקרה, הייתי בבית הספר. בני סיים את שעות הלימוד ואני ישבתי ההמנהלת, שוחחנו מערכת השעות של הבן שלי אולי על האפשרות להגדיל את היקף השעתו שהוא שוהה בבית הספר".

"פתאום נכנס ילד לחדר המנלת ואמר שבני איבד את ההכרה וכשהגעתי להיכתה ראיתי אותו שרוע על הרצפה, מזיע כולו. ככל הנראה  לפני שאיבד את הכרתו רצה להיאחז במשהו והוא תפס בילדה. אני לא באה להתווכח עם ההורים של הילדים בכיתה הצעירה על התחושות שלהם, פשוט מבקשת להשמיע גם את הצד שלי למה שקרה. בני ילד שמגיל קטן רוצה להשתלב. הוא אמר לי שהוא מרגיש בודד ושהוא רוצה להיות בחברת ילדים. אני מבינה שהוא לא יכול להיות בחברת ילדים קטנים ממנו, ואני לא מבינה איך הוא הגיע לכיתה הזו, אבל כאימא, אני רוצה שיבינו שהוא לא ילד רע".
​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load