• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תקרית חמורה בבית ספר בב''ש: ''תלמיד כיתה ו' היכה ילדי גן חובה''

תלמיד ו' ו' נכנס אחוז אמוק לכיתת ילדי גן בבאר שבע והחל להכות אותם, מספר אב לילדה בת 5. משרד החינוך השעה את התלמיד לשלושה ימים וצוות פסיכולוגים ילווה את ילדי הכיתה

תלמיד מגודל נכנס לכיתה (צילום הדמיה: PIXABAY)

תקרית מפחידה, הבוקר, בבית ספר יסודי בבאר שבע: תלמיד כיתה ו', הסובל מלקות, ברח מההשגחה, נכנס לכיתת החטיבה הצעירה, בה לומדים ילדים בגילאי גן חובה והחל להכות אותם, כפי שסיפר א', הורה לילדה בבית הספר.  

א', מספר כי בתו היא אחת הילדות שנפגעו בתקרית: ''נכנס בחור, די מגודל, הלומד בכיתה ו' בבית הספר, לכיתה הצעירה, בה בני 5. הוא היה אחוז אמוק. הוא התחיל להרביץ לילדים. הילדים נבהלו מאוד. אלה ילדים בגיל גן חובה שעושים הכנה לכיתה א', על מנת להגיע לבית הספר היסודי בצורה מיטבית. הבחור התחיל להכות את הילדים הקטנים, שהיו בהפסקת מים. חלף זמן עד שהצליחו להשתלט עליו. הילדים מאוד פחדו ונבהלו ממנו, הוא בחור די גדול. הבת שלי, ספגה מכות, בשבילה זו חוויה טראומטית".

א' שמע את פרטי המקרה מבתו והזדעזע: "אני לא מבין איך קורה מקרה כזה. מבחינתי, הילד הזה לא יכול להיות בבית הספר. עם כל ההבנה, הרצון להכיל, אני כאב, לא יכול לקבל את המקרה הזה". במערכת החינוך בבאר שבע, כפי שזה נעשה בערים אחרות, משולבים אלה עם אלה, ילדים רגילים, לצד ילדים עם צרכים מיוחדים, מתוך רצון לשלב, לקבל את האחר ואת השונה ולהנחיל בילדים ערכים של קבלה ונתינה. זה עובד טוב, בדרך כלל, עבור שני הצדדים. 

המקרה הזה, יש לציין, נחשב חריג במערכת: "הילד הזה מגיע לבית הספר לכמה שעות, מתוך רצון לשלב אותו, אבל אני לא יכול לקבל את זה שהוא בורח מהשגחה ומכה ילדים אחרים. אלה ילדים בני חמש, ילדי גן קטנים, שנורא נבהלו. מי יודע מה יכול היה לקרות. בכל מקרה, אני, כאב, מתכוון לבקש תשובות מבית הספר וממשרד החינוך ".

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר כי מדובר באירוע חריג שלאחריו הושעה התלמיד לשלושה ימי לימודים. "מפאת צנעת הפרט לא נרחיב בעניינו.  פסיכולוגית בית הספר שוחחה עם ילדי החטיבה הצעירה והתייחסה למקרה בהיבט הרגשי. צוות בית הספר קשוב להורים ולתלמידים וייתן מענה חינוכי נוסף ככל שיידרש", אומרים במשרד.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load