• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שנתיים ל''באר שבע ביחד'' - הקבוצה הגדולה והמובילה בב''ש והנגב

עזרה הדדית, שיח, החלפת דיעות, חדשות מתפרצות ולב רחב ואוהב: 92,000 איש בקבוצה דוברת העברית, כמעט 17,000 בקבוצה דוברת הרוסית - באר שבע ביחד היא הכוח החזק בב''ש

קבוצת הפייסבוק "באר שבע ביחד" ואחותה, דוברת הרוסית, חוגגות שנתיים לקיומן. "באר שבע ביחד" היא קבוצת הפייסבוק הגדולה באזור ומונה כיום למעלה מ-92,000 חברים, כאשר בקבוצה דוברת הרוסית חברים כמעט 17,000 איש. זו הפעם הראשונה שבבאר שבע נוצרת קבוצה המאגדת בתוכה חברים בהיקפים כאלה והופכת לכלי החברתי המוביל בבאר שבע והנגב - במה לשיתוף והחלפת דיעות, במה חדשותית, פורום בו אנשים מבקשים ומעניקים עזרה, מודיעים הודעות חשובות, קונים ומוכרים. הקבוצה מאפשרת לעסקים קטנים ובינוניים להגיע בדרך בלתי אמצעית לתושבי באר שבע וגם לקבל משוב. בעלי מלאכה ואנשי מקצוע וגם מתנדבים נעזרים בבאר שבע ביחד. 

חברי שתי הקבוצות הם בני כל הגילאים. זוהי הבמה לדו שיח וגם לפעמים לויכוחים לוהטים במגוון נושאים. הקבוצה עומדת בראש סדר היום התקשורתי בבאר שבע והנגב. לא אחת, הועלה בה נושאים לסדר היום, אשר גרמו הן לשינוי והן להבאתם למודעות כלל החברים. את הקבוצה קוראים מדי יום מקבלי החלטות, אנשי תקשורת, פעילים חברתיים וכמובן, עשרות אלפי אזרחים.

בין ההישגים של הקבוצה - חשיפתם של עוולות חברתיות. סיוע לנזקקים ואנשים שנקלעו למשברים ודילמות חיים. למשל, הענקת סיוע כמעט מיידי למשפחות שנותרו בלי מזון, בלי קורת גג או נקלעו למשבר קשה.  העלאה לסדר היום של בעיות ועוולות בתחום החינוך ויצירת פתרון מועיל. סיוע למשפחות שזקוקות לטיפולים רפואיים ועוד. 

במהלך השנתיים לקיומה, חברי הקבוצה שיתפו ידיעות חדשותיות חשובות, לפני שכלי התקשורת הארציים הבחינו בכך. 

הקבוצה מתקיימת תוך שמירה על כללי שיח: אדיבות, אמת, איסור העלבה והפליה. המטרה של החוקים האלה היא לאפשר לכלל החברים לנהל דיונים באווירה עניינית ונעימה. 

בין היתר, קבוצת ''באר שבע ביחד'' בשיתוף עם אתר ברנז'ה news ערכו סקר שבדק את דעת הקהל לגבי המצעד, בו כ-70% מהמשתתפים ענו שהם בעד קיום המצעד ברחבי העיר. לכתבה המלאה באתר ברנז'ה news.

סריקה מיוחדת של פוסטים שנערכה גם כן בשיתוף בין הגורמים, מצאה כי בבאר שבע דרישת התושבים למה שהכי חסר לבאר שבעים זה פארק מים ובריכות עממיות. לכתבה המלאה באתר ברנז'ה news.

נטליה מרקוב, מנהלת הקבוצה ''באר שבע ביחד ברוסית'' מספרת לברנז'ה: "בזכות הקבוצה החברים בה התחילו להאמין שיש תקווה לעתיד טוב יותר בעיר, והרגשה שיש גם אנשים טובים כאן".

בשנתיים האחרונות, היו אינספור דוגמאות לאחדות של תושבי באר שבע: אם זה לשמח חתן או כלת בר-בת מצווה. אם זה לסייע לשפץ בית למיעוטי יכולת. בזכות עירונתם של חברי הקבוצות נחשפו נוכלים וגנבים, שסיימו במעצר. בעדשות המצלמות של חברי הקבוצה נקלטו אירועים חשובים בבאר שבע וגם נחשפו ליקויים. זהו הישג חסר תקדים בחברה ובתקשורת המקומית. מדובר בקבוצה חיה ותוססת - בכל שעות היממה. אין כלי תקשורת או צורת תקשורת אחרת בהקיפים כאלה בבאר שבע.  

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load