• 17 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום נגד חבורת שודדים שהטילה אימה על תחנות דלק בב''ש

ארבעה באר שבעים, בהם שני קטינים, שדדו במהלך חודש אחד שלוש תחנות דלק בבאר שבע. היום הוגשו נגדם כתבי אישום

אחת מתחנה הדלק שנשדדו (צילומים: גוגל מפות, PIXABAY)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע שני כתבי אישום כנגד ארבעה נאשמים תושבי באר שבע, שני בגירים, ינון בבייב ושמעון אזרזר ושני קטינים, בגין שלושה מקרי שוד שביצעו בתחנות דלק בבאר שבע. כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, עבירות של שוד בנסיבות מחמירות.
 
כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רננה לוי, מייחס לנאשמים ביצוע שלושה מקרי שוד שונים בתחנות דלק שונות בעיר באר שבע בטווח של פחות משבוע ימים.
 
על פי האישום הראשון, ב-13 באוקטובר,  לפני השעה 01:30 בלילה, התכנסו ארבעת הנאשמים בבית אחד החשודים באר שבע, שם הצטיידו באקדח אוויר, עטו כיסויי פנים ולבשו בגדים ארוכים, ולאחר מכן נסעו ברכב שהביא הנאשם בבייב, אשר גם נהג ברכב, עד לתחנת הדלק "דלק" בשדרות בן גוריון 14 בבאר שבע.

הנאשמים החנו את הרכב מאחורי תחנת הדלק, תצפתו על התחנה, והמתינו עד אשר התחנה תתרוקן.

בשלב זה רץ הנאשם לכיוון המוכר בתחנת הדלק כשהוא מכוון אליו את האקדח ובאיומי אקדח הוביל את המוכר בידיים מורמות, מרחק של כמה מטרים מהכניסה לחנות.

מיד ובהמשך לכך, נכנסו הנאשמים לחנות ונטלו כ-30 קופסאות סיגריות, תוך שאזרזר ממשיך לאיים על המוכר באקדח. לאחר שסיימו, נטל אזרזר את הטלפון הנייד של המוכר מסוג אייפון 7 ואיים עליו שלא יתקשר למשטרה במשך חמש דקות, ולאחר מכן חזרו הנאשמים לרכב ונמלטו יחד מהמקום.
 
על פי האישום השני, יום למחרת האירוע הראשון, ב-14 באוקטובר,  לפני השעה 03:00, התכנסו שלושה מהנאשמים – הנאשם א', בבייב ואזרזר וסיכמו לשדוד תחנת דלק נוספת. לצורך כך הצטיידו באקדח אויר השייך לנאשם א', בבגדים ארוכים ובכיסויי פנים.

לאחר האמור, נסעו הנאשמים הנ"ל ברכב וחנו ברחוב וולפסון בעיר באר שבע. הנאשם בבייב נשאר בסמוך לרכב על מנת לאבטח.

הנאשמים אזרזר וא' הלכו לתחנת הדלק "תפוז" ברחוב חיים יחיל בבאר שבע וניגשו לחלון השירות. אזרזר, נקש על חלון השירות עם האקדח, כשהנאשם א' עומד לצידו והורה למוכר לפתוח את הקופה ולמסור לו את שטרות הכסף מתוכה. בתגובה מסר המוכר לאזרזר שקית מהקופה ובה 850 ₪ ואזרזר הורה לו לפתוח גם את הקופה השנייה. בשלב זה צעק הנאשם א' "משטרה" - ואז השניים ברחו מהמקום.
 
על פי האישום השלישי, ב-19 באוקטובר,  בסמוך לשעה 05:00 לפנות בוקר התארגנו הנאשמים הקטינים א' ו-ב' יחד עם הנאשם אזרזר ואדם נוסף לביצוע שוד של תחנת דלק, בכך שהצטיידו בשתי סכינים, בגדים ארוכים, כיסוי פנים וכפפות. הנאשמים והאחר נסעו ברכב לרחוב מצדה 2 בבאר שבע במטרה לשדוד את תחנת הדלק "פז" וחנו ברחוב סמוך.

הנאשם ב' והאחר נותרו ברכב. הנאשם א' ואזרזר אשר נשא עימו סכין יצאו לתחנת הדלק, עמדו ליד ותצפתו על התחנה מספר דקות.

בהמשך לאמור, אזרזר נכנס לחנות ואיים על המוכר בחנות, כשהוא מנופף לעברו בסכין. המוכר נבהל, ידיו רעדו והוא נמלט בצרחות מהחנות. במהלך בריחתו של המוכר נפלה הקופה ונפתחה. אזרזר קפץ מעל הדלפק ולקח את השטרות שנפלו על הרצפה בסך 190 ₪, ולאחר מכן חזרו השניים לרכב ונמלטו יחד עם האחרים מהמקום.
 
כתב האישום מייחס לנאשם בבייב בלבד אישום נוסף בו הוא מואשם שבעת שהגיעו שוטרים לביתו על מנת לעצרו, ברח מהשוטרים ואותר רק שלושה ימים לאחר מכן בדירה בנצרת עילית. כשהגיעו השוטרים לעצרו דחף בבייב את השוטרים, לא שעה להוראותיהם והפריע להם לבצע את תפקידם. בנוסף, במהלך החיפוש בביתו נתפס ברשותו של בבייב כ-60 גרם סם מסוכן מסוג קנבוס. בגין אישום זה מיוחסות לבבייב עבירות של בריחה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והחזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית.
 
הפרקליטות ביקשה להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.
בבקשת המעצר ציינה עו"ד רננה לוי: "המשיבים ושותפם, החליטו לשדוד תחנות דלק, מתוך הנחה שהעובדים בהם קיבלו הנחייה שלא להתנגד למעשי שוד והם טרף קל, בשעות לילה מאוחרות, כשהם מטילים אימה ופחד בקרב המתלוננים והכל עבור בצע כסף...."

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load