• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערה בבאר שבע: 'למנוע מארגון תומך BDS לקיים אירוע במקלט עירוני'

קואלציית נשים למען השלום, ארגון פמיניסטי התומך בחרם על ישראל באמצעי לחץ לביטול הכיבוש, עומד לערוך אירוע במקלט עירוני - ותושבים בעיר זועמים

מועדון מולתקא-מפגש: הסערה הבאה בדרך? (צילום: גוגל מפות)

מועדון המולתקא שוב מעורר סערה בבאר שבע: ב-13 לחודש אמור להתקיים במועדון, השוכן במקלט עירוני, אירוע עם קואליציית הנשים לשלום, תנועת שמאל רדיקלי ישראלי. האירוע יציג את ממצאי פרויקט "חמושים" העוסק במעקב אחרי מעורבות ישראל במכירת נשק וטכנולוגיות מעקב במקומות שונים בעולם.

קואליציית נשים לשלום מגדירה עצמה כ"ארגון פמיניסטי המחויב למאבק לסיום הכיבוש וליצירת חברה צודקת, תוך הרחבת מעורבותן והשתתפותן של נשים בשיח הציבורי". עיקר הביקורת בבאר שבע יצאה על תמיכת הארגון בצעדי חרם על ישראל, כאמצעי לחץ לסיום הכיבוש, כהגדרת חבורתיה. 

האירוע בבאר שבע , במועדון מולתקא-מפגש יעסוק בנושא "אימפריית הנשק הישראלית" והצגת ממצאי פרויקט "חמושים", אשר מציג את מעורבותה של ישראל במכירת נשק לאיזורי עימות וטנכולוגיות מעקב אשר עלולות להיות מופנות כנגד מתנגדי משטר. 

לשם האיזון יש לציין כי ישראל נחשבת מובילה עולמית בפיתוח אמצעי הגנה המבטיחים את שלומם של הטסים, הבאים בשערי נמלי תעופה ועוד. 

הקואליציה הוקמה בשנת 2000 וחברות בה ארגוני נשים יהודיות וערביות התומכות בסיום הכיבוש בדרכים לא אלימות. עיקר המחאה בבאר שבע יצאה כנגד אירוח אירוע, במקלט בבעלות עיריית באר שבע, של תנועה המביעה תמיכה ב-BDS (על פי מידע באתר NGO MONITOR, העוקב אחר פעילות העמותות הנוגעות בסכסוך הפלסטיני-ישראלי). 

תושבים בבאר שבע יזמו מחאה כנגד האירוע. ארגון "בצלמו" פרסם הודעה  בה הוא טוען כי "בשבוע הבא יתקיים כנס ענק של ארגון שתומך בחרם על ישראל במבנה עירוני בבאר שבע. מדובר בארגון קיצוני בשם קואליצית נשים לשלום שאחראי בין היתר על הרשימה השחורה של האום נגד חברות ישראליות. מוביל את הפניה לחקור את חיילי צהל על פשעי מלחמה ומוביל קמפיין לאמברגו נשק נגד ישראל בשל טענתם על פשעי מלחמה שישראל עושה בנשק זה. ארגון זה אחראי אישית על מספר חברות בינלאומיות שניתקו קשרים כלכלים עם ישראל. אודה לפנייתכם לראש העיר באר שבע בדרישה לא לתת במה עירונית חינם אין כסף מכספי משלם המיסים העירני לארגון שנלחם להחרים את ישראל".

הארגון גם פרסם את מספר הטלפון האישי של ראש עיריית באר שבע וקרא לסמס לו בבקשה להביא לביטול האירוע. המגיבים לפוסט השתמשו בלשון פחות עדינה.

אין זו הפעם הראשונה שפעילות מועדון מולתקא-מפגש מעורר סערה בבאר שבע. כבר בעבר נדרשה האגודה לזכויות האזרח להתערב כנגד ביטול הקצאת המקלט: "לא רק שאסור לעירייה לפגוע באירועי תרבות, אלא מתפקידה של העירייה ככל רשות ציבורית להגן על חופש הביטוי ולסייע במימושו. אל לה לשמש מכשיר בידי אלה הרוצים להחניק כל דעה, שאינה עולה בקנה אחד עם דעתם, ובכך להרוס את ערכי היסוד של הדמוקרטיה", כתב במאי השנה עו''ד דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח לראש עיריית באר שבע, בפרשת המחאה כנגד הקרנת סרט העוסק בסכסוך הישראלי-פלסטיני במועדון. 

פנינו לתגובות:

מעיריית באר שבע נמסר: "מדובר במקלט אשר הוקצה לעמותה "פורום דו קיום בנגב" לצורך פעילות שלשמה קמה. חבל מאוד שהעמותה בוחרת לקדם תכנים אלה שאין קשר בינם לבין הידברות או דו קיום בין ערבים ליהודים. עיריית באר שבע תפעל בנושא זה כפי שהקפידה עד היום ובהתאם לחוק".

תגובת "קואליציית נשים לשלום" : "אין תגובה". 

ממועדון מולתקא לא ניתן היה להשיג תגובה, למרות פניות לאנשיו. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load