• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בית הדין לעבודה: עובדי נגב קרמיקה לא ישלמו מכיסם על המו''מ

הנהלת נגב קרמיקה רצתה שהעובדים יממנו מכיסם את המשך המו''מ על עתידם, תוך המשך הליך הפיטורים, בית הדין הארצי לעבודה דחה את ההצעה

מחאת עובדי נגב קרמיקה: המשא ומתן נמשך (צילום: דוברות ההסתדרות)

נמשכת הדרמה סביב כוונת הנהלת נגב קרמיקה לסגור את המפעל בירוחם ולפטר את 140 עובדיו, בשל הטענה כי המפעל מפסיד כספים רבים. לסגירתו  של המפעל עלולות להיות השלכות קשות על ירוחם ודימונה, שתי הערים מהן מגיעים רוב עובדי המפעל, כאשר משפחות רבות יצטרפו למעגל האבטלה, בגלל פיטורי המפרנסים, זאת באיזור בו הפרנסה מאוד דלה. 
​​​​​​​. 
בית הדין הארצי לעבודה דחה את הערעור שהגישה חברת נגב קרמיקה, בניסיון להטיל את הנטל הכלכלי של המשך ניהול המו"מ על יתרת החופשה של העובדים ולהתקדם בהליך הפיטורים תוך כדי ההידברות על עתיד המפעל.
 
לאחר בחינת הבקשה ועיון בתגובה שהגישה ההסתדרות, נשיא בית הדין כבוד השופט יגאל פליטמן, דחה את הערעור של נגב קרמיקה אף ללא דיון. ההחלטה התקבלה אתמול, בשעות הלילה. 
 
בימים אלו, בהנחיית בית הדין האזורי לעבודה בב"ש, ממשיך להתקיים מו"מ להצלתו ולהמשך הפעלתו של המפעל.

"במסגרת ההחלטה, מושא בקשת רשות הﬠרעור שלפניי. ציין בית הדין האזורי כי התרשם שישנו סיכוי להמשך המשא ומתן ועל מנת להגיﬠ להסכמה בין הצדדים, ובעיקר נלקח בחשבון כי תיתכן מעורבות של המדינה או גורמים אחרים אשר עשויים לסייע לשיקומו והמשך הפעלתו של המפעל", כותב כבוד השופט יגאל פליטמן, נשיא בית הדין הארצי לעבודה.

"בית הדין האזורי הוסיף כי הוא ער לטענות המבקשת אודות הפסדים משמﬠותיים ההולכים ומתמשכים. עם זאת, משמדובר בגורלו של המפעל והמשך תעסוקתם של כ-140 עובדים יש ליתן לצדדים שהות נוספת למיצוי המשא ומתן,  תוך מעורבות פעילה של המדינה וניסיון לערב גורמים רלוונטיים נוספים והכל תוך כדי המשך משא ומתן בין ההצדדים עצמם", נכתב בהחלטה.

את ההסתדרות ייצגו בהליך סגן ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אלעד מורג, ועו"ד יערה צישינסקי, אף היא מהלשכה המשפטית.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load