• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הילדים המתעללים מ''הישוב היוקרתי'' הועברו לטיפול שירות המבחן

חודשיים אחרי החשיפה הבלעדית של פרשת ההתעללות בנער בן 13 על ידי חבורה סדיסטית: הילדים נותרו בבית הספר בו למדו, אך מונה להם שירות מבחן. הקורבן, מצידו, אינו מוכן לעבור לבית ספר אחר

(צילום הדמיה: DEPOSITPHOTOS)

חבורת הילדים, שהתעללה בנער בן 13 ביישוב מבוסס בנגב, הועברה לטיפול שירות מבחן במשטרה, כך נודע לברנז'ה NEWS. הילד ממשיך ללמוד באותו מוסד חינוכי בו לומדים הילדים שתקפו אותו. הוא סירב בכל תוקף לעבור למוסד לימודי אחר: ''לא אני עשיתי משהו רע, אלא הם'', אמר הילד לשכנים המכירים את הסיפור. ''אלך עם ראש מורם לבית הספר, כי לא אני אשם, לא אני זה שצריך לעבור למקום אחר", אמר.

התוקפים, חלקם קטנים ממנו, אינם יכולים לעמוד לדין פלילי. החלופה הייתה למנות להם קצינת מבחן, תוך אהזרה חמורה שלא יחזרו על מעשיהם בעתיד, אחרת יטופלו בצורה מחמירה. לבנרז'ה NEWS נודע, כי היה חשש לכך שהנושא בכלל יטופל, בגלל שהמקום בו התחרשו התקיפות לא היה מרושת במצלמות אבטחה, היות ומדובר ביישוב הנחשב יוקרתי.  

סיפורו של הילד נחשף בלעדית בברנז'ה NEWS, בתחילת ספטמבר השנה. היו מי שכעסו על כך שהסיפור יצא לתקשורת, אולם התברר כי משך חודשים הילד עבר מסכת התעללויות מצד בני גילו, ששיאן היה כאשר זימנו אותו לפארק ביישוב וכמעט פגעו בו פיזית. הילד היה נתון במצב נפשי קשה בעקבות המקרה ולדברי גורמים המעורבים באירוע, עירב את אימו כאשר כבר היה על סף ייאוש ואף שקל, ככל הנראה, לשים קץ לחייו. מדובר בנער עם כושר גופני טוב וחוסן נפשי, שאיפשר לעשות את המעשה הנכון ולפנות למשפחתו. 

אחד המכרים של המשפחה אומר כי יש ניסיונות לבודד את הילד בבית הספר: ''הילדים שפגעו בו מנסים לבודד אותו חברתית, אבל יש ילדים בבית הספר שלא מוכנים לשחק את המשחק הזה, אבל לא קל לו. הוא רוצה לבוא לבית הספר, ללמוד ולחזור הביתה", אומר לנו מקורב למשפחה שליווה אותה בזמן האחרון. ''לא קל, אבל זה ילד חזק, שלא נותן שיישברו אותו".

תזכורת הסיפור המלא: פרשיית 'תפוז המכני' שהסעירה את היישוב היוקרתי

בספטמבר השנה חשפנו בלעדית באתר ברנז'ה news,  כי הסיפור החל כחודש לפני והילד סירב לשתף את משפחתו במה שקרה. הוא הרבה להסתגר ולא לדבר עם הוריו. ההורים לא הבינו מה קורה עם הילד  ומדוע הוא לא מחליף איתם מילה. הם לא שיערו כי ביישוב, הנחשב למבוקש בנגב, יכולים להתאגד חבורה של ילדים בעלי התנהגות סדיסטית. גם הורי הילדים לא שיערו כי מה שנראה להם כילד תמים, הוא בעצם מתעלל.

התברר אז כי חבורת הילדים, ללא עבר פלילי, פעלה בצורה מאורגנת ואף הפעילה קבוצת וואצאפ, בה קיללו את הנער בן ה-13 והקניטו אותו בביטויים פוגעניים. הורי הילדים בחבורה לא היו מודעים למתרחש. הילדים, כך עולה מהמידע שהגיע למערכת, פעלו בצורה שיטתית, אימללו והפחידו את הנער בן ה-13. הנער לא יכול היה להימלט מהם וגם לא שיתף את משפחתו במה שקרה, ככל הנראה מתוך חשש שזה רק יחמיר את המצב. 

לא ברור מדוע דווקא הנער הזה נבחר כקורבן. מדובר בילד רגיל, תלמיד טוב, ילד טוב שמסב נחת למשפחתו. האירוע הטראומתי שחווה הותיר בו סימנים. בשל מסכת ההתעללויות המתמשכת, שכללה השפלות ופגיעה גופנית, מצבו הנפשי של הנער בן ה-13 התדרדר ובאיזה שהוא שלב, נקלע למחשבות אובדניות.

אימו של הילד סירבה להגיב לכתבה זו. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load