• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דר' חוסני אקלרינאוי מונה כמנהל המיון הכירורגי בסורוקה

דר' חוסני אלקרינאוי, מראשוני הרופאים בני המגזר הבדואי בנגב, תושב רהט ואב לארבעה. בנו הבכור הולך בעקבותיו ולומד רפואה

ד''ר חוסני אלקרינאוי. רופא עתיר נסיון (צילום: באדיבות משפחתו)

המשפחה גאה ומתרגשת: ד"ר חוסני אלקרינאוי, מראשוני הרופאים במגזר הבדואי,  מונה השבוע למנהל המיון הכירורגי בבית חולים סורוקה.  אלקרינאוי, תושב רהט, נשוי ואב ל-4 ילדים. בנו הבכור הלך בדרכי אביו והיום הוא סטודנט שנה ד' בפקולטה לרפואה. עד לא מכבר, אלקרינאוי שימש כרופא בכיר מומחה ואחראי במיון הפנימי במחלקה לרפואה דחופה בסורוקה, בית החולים בו הוא עובד למעלה מ-23 שנה. 

אלקרינאוי הינו בוגר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת גורגי פופא, אשר ביאשי, ברומניה. הוא אחד הרופאים הראשונים והבכירים במגזר הבדואי.

את התמחותו הוא עשה בבית חולים ברזילי, באשקלון ולאחר מכן עבר לעבוד בבית חולים סורוקה שם התמחה ברפואה פנימית ואחר כך עבר התמחות ברפואה דחופה. הוא הרופא הערבי הראשון במגזר שמתמחה ברפואה פנימית וברפואה דחופה. 

דר' אלקרינאוי, מימין, בעת קבלת המינוי (צילום: באדיבות המשפחה)​​​​​​​

משך שנים רבות, אלקרינאוי עבד עם מד"א ועבר השתלמיות בתחום הרפואה,  בהן טיפול נמרץ ואולטראסונד ולאחרונה סיים קורס ניהול סיכונים בבטיחות. הוא פרסם מאמרים שונים בנושא השמנת יתר, סוכרת ואוטם שריר הלב בקרב האוכלוסיה הבדואית.
בנוסף לעבודתו, אלקרינאוי גם משמש כמנהל רפואי בבית האבות "דורות בנגב" בבאר שבע וגם מרצה קליני בהפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון וחבר באיגוד הישראלי לרפואה פנימית ורפואה דחופה. בשנת 2010 קיבל תעודת העובד המצטיין של המלר"ד.

"אני, הבן וכל המשפחה מאוד גאים באבא שלנו", אומר בנו וואיל, סטודנט לרפואה כעצמו. "אבי הוא עבורי דמות מופת בשל כך, בחרתי ללכת בעקבותיו וללמוד רפואה. אני מאוד שמחים על המינוי שלו, בשבילו וגם בשביל המטופלים".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load