• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו בהפגנה באוניברסיטה: ''דורשים שוויון לכולם!''

תחת הכותרת 'שיוויון לכולם', נערכה הפגנה בכניסה לאוניברסיטת בן גוריון (מול מחלקת יולדות), בנושא קבלתם ללימודים של כלל תושבי הנגב ללא מבחנים פסיכומטריים

הקמפוס בבן גוריון. הפגנה למען שיוויון, היום ב-17:00 (צילום: גוגל מפות)

סיקור ההפגנה ברחבת האוניברסיטה (צילום: דני בלר)

​​​​​​​


בברנז'ה news חשפנו לראשונה, קבוצת באר שבע ביחד, המונה למעלה מ-90,000 חברים געשה והיום, החל מהשעה 17:00, נערכה בכניסה לאוניברסיטה, שמול מחלקת יולדות, הפגנת מחאה בנושא תנאי הקבלה ללימודים באוניברסיטת בן גוריון. כזכור, בעת ביקורו של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בבאר שבע, לפני מעט יותר משבוע, הצהירה נשיאת האוניברסיטה, רבקה כרמי, כי סטונדטים בדואים יתקבלו ללימודים ללא בחינת פסיכומטרית. 

"הורים, סטודנטים, גימלאים, חד הוריות, חרדים וחיילים משוחררים מתכוננים להציב משמרות מחאה מהיום ועד לקבלת תוצאות להפגין כנגד החלטת האוניברסיטה ''מתן שוויון הזדמנויות לכלל התושבים''

מארגני המחאה ציפורה חלפון, ערן בן שושן ומשה אלוש אומרים: "חשוב לנו להדגיש כי קיימת  דיס-אינפורמציה גזענית כביכול,  למאבק שלנו אין קשר לגזענות לא ניתן לאף גורם כזה או אחר לקשור את זה לגזענות או פוליטיקה".

"המחאה החלה בעקבות כוונת האוניברסיטה להקל על סטודנטים מהמגזר הבדואי, בעקבות הודעה לתקשורת אשר פורסמה בשבוע שעבר בעת ביקור נשיא המדינה, רובי ריבלין ועוררה מחאה ציבורית גדולה בבאר שבע", אומרים המארגנים.

"נשיאת האוניברסיטה פרופ' כרמי ציינה כי המסלול החדש כולל בחינת קבלה המבוססת על החומר הנלמד בבית הספר התיכון במגזר. על פי תוצאות הבחינה יופנו כל סטודנטית וסטודנט לתכנית לימודים מתאימה לה או לו ביותר, אשר תבטיח רכישת תואר במקצועות מבוקשים תוך ליווי אקדמי וחברתי להשגת חווית לימודים מהנה ומספקת".

מארגני המחאה, מוסיפים: "האוניברסיטה טוענת שהם מגיעים מרמת חינוך נמוכה, אולם מתעלמת מהעובדה שגם רמת החינוך בדרום בו היא פועלת איננה גבוהה בהשוואה למרכז הארץ. הבדואים הם אחינו וחלק מאיתנו וחשוב להנגיש גם להם את ההשכלה, אך לא במחיר של יצירת חוסר שוויון. אם אוכלוסייה מסוימת יכולה להיכנס לאוניברסיטה ללא פסיכומטרי אין סיבה שאוכלוסיות חלשות נוספות לא תיכנסנה.

מארגני המחאה מציינים כי התושבים בבאר שבע זועמים ודורשים הקלות לתושבי הנגב בקבלה לאונ' בן גוריון: ללא פסיכומטרי,  מכינה חינם לכולם,  ולימודי תואר ראשון חינם למשוחררי צה"ל".

"חשוב לנו להנגיש את ההשכלה אבל לא במחיר של חוסר שוויון. אי אפשר לתקן אפליה באפליה. אנו מאמינים שהבדואים צריכים לקבל חינוך והשכלה אבל גם בני העיר וילדי הנגב כולו זקוקים לזה! המאבק שלנו מתחיל היום זהו צעד ראשון בדרך לפתיחת שערי צדק, אמיתי והוגן".

דוברות אוניברסיטת בן גוריון הציגה מצג שונה:

אל תתנו לדיסאינפורמציה מגמתית להטעות אתכם, מסלולי קבלה לאוניברסיטת בן-גוריון – העובדות!

מסלולי קבלה לאוניברסיטת בן-גוריון ללא פסיכומטרי קיימים כבר שנים רבות עבור על מועמד באשר הוא:

1. מסלול קבלה לאוניברסיטת בן-גוריון ללא פסיכומטרי עבור כל מועמד באשר הוא, בהתאם לעמידה בתנאי סף של הישגים בבגרות, כפי שמפורט ומפורסם באתר האינטרנט למועמדים: http://in.bgu.ac.il/welcome/Pages/Rishum/ba_kabala_without_psychometry.aspx .

2. אוניברסיטת בן-גוריון בנגב גם היתה הראשונה בארץ לפתוח את מסלול "נתיב לאקדמיה" המאפשר גם הוא קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי עבור כל מועמד באשר הוא וזאת בהתאם להישגיו בתום המסלול. כפי שמפורט ומפורסם באתר האינטרנט למועמדים: http://in.bgu.ac.il/acadsec/preacad/Pages/Alternative-psychometric.aspx

האוניברסיטה גאה בעובדת היותה הראשונה לעשות כך, מבין כל האוניברסיטאות בישראל, אשר הלכו בעקבותיה, ודבקה בעקרון של מתן שוויון הזדמנויות בקבלה לכל האוכלוסיות, וזאת מזה שנים, וכחלק מחזונה. 

3.     מסלול קבלה לסטודנטים ערבים - כחלק מהחלטת ממשלה והנחיות המועצה להשכלה גבוהה לקידום שילוב הבדואים בהשכלה הגבוהה, יש להשוות את ההזדמנות שמוענקת למועמדים ערבים לזו של הסטודנטים שאינם ערבים, כפי שתואר לעיל. מסלול זה שנבנה ברוח חזונו של נשיא המדינה לקירוב אוכלוסיות להשכלה, מטרתו לתת לסטודנטים הערבים, ובפרט לבדואים, הזדמנות שווה ללימודים אקדמיים. במסגרת המסלול, יידרשו המועמדים מהמגזר הבדואי  להשתתף בתוכניות תגבור והכנה ללימודים וכן ליווי במהלך הלימודים על מנת למנוע נשירה וזאת כפי שמוצע לכלל הסטודנטים. בחינת הקבלה למסלול המיוחד מבוססת על החומר הנלמד בבית הספר התיכון במגזר הבדואי במקצועות עברית, אנגלית, מתמטיקה ומקצוע מדעי נוסף לפי בחירת המועמד/ת. קבלה ישירה ללא מסלול הכנה תתאפשר למועמדים מצטיינים ביותר שיעמדו בתנאי קבלה למחלקות המאפשרות קבלה ללא ציוני מבחן פסיכומטרי כפי שפורט לעיל.

4. לעניין משרתי צבא ומילואים – 

a.אוניברסיטת בן-גוריון בנגב קיבלה את מגן המילואים משר הבטחון ויש בה יותר משרתי מילואים מבכל מוסד אחר. 

b.האוניברסיטה תומכת בחיילי המילואים הסטודנטים ובני זוגם בהיקף חסר תקדים, ומזה שנים מקיימת מלגות ייחודיות ללוחמים (יוצאי יחידות קרביות).

c.האוניברסיטה מעניקה פטור כולל משכר לימוד לתלמידי תואר שני שהם אנשי קבע

d.האוניברסיטה מגדילה את מ נספר העתודאים ואת היקף התכניות עבורם.

אנו מאחלים לכולם שנת לימודים מוצלחת !

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load