• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערת ההקלות באוניברסיטה: תנועת 'אם תרצו' יוצאת בעצומה

בעצומת הרשת דורשת התנועה כי גם מגזרים מוחלשים אחרים בנגב יקבלו הקלות שוות לאלה שמקבלים הבדואים, וכי הטבות ופטורים דומים יינתנו למשרתים בצה''ל

הקמפוס בבן גוריון. עצומת רשת של אם תרצו (צילום: גוגל מפות)

עוד סיבוב בעימות בין תנועת הימין 'אם תרצו', לבין נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמי, אשר הכריזה בעת ביקורו של נשיא המדינה בשבוע שעבר, כי סטודנטים בדואים יקבלו פטור ממבחן פסיכומטרי בקבלתם למוסד. הפעם, התנועה דורשת כי ההקלות שניתנות לסטודנטים הבדואים יינתנו גם לחיילי צה''ל ולאוכלוסיות מוחלשות בנגב. 

"פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, הודיעה השבוע על תכנית חדשה שבמסגרתה סטודנטים ערבים יקבלו פטור מפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים. אותם סטודנטים יתקבלו באמצעות מסלול מיוחד שיבטיח להם השגת תואר תוך ליווי אקדמי צמוד. אנו, סטודנטים ואזרחים מכלל המגזרים, דורשים הקלות דומות גם לסטודנטים צעירים המשרתים בצבא, עושים מילואים ומקדישים את חייהם למען ביטחון המדינה, וכן לאוכלוסיות חלשות כגון לקויי למידה ואחרים, הראויים גם הם להקלות והטבות מטעם המוסדות האקדמיים הישראליים" נאמר בעצומה.

"בדומה למסלול עליו הכריזה נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, אנו קוראים לנשיאה ולשאר המוסדות האקדמיים במדינת ישראל לתגמל ולסייע גם לצעירים ישראלים הסובלים מפערים לימודיים, קשיים ועומסים בשל שירותם הצבאי והקדשת זמנם ומרצם למען ביטחון המדינה ואזרחיה, ולתת את האפשרות גם לאלו שמתקשים להתקבל למוסדות בשל מגבלות אחרות. העצומה תשלח בהמשך השבוע לנשיאת האוניברסיטה פרופ' רבקה כרמי על-ידי פעילי תנועת "אם תרצו" מאוניברסיטת בן-גוריון", אומרים המארגנים, שלטענתם החתימו עד כה למעלה מ-2200 איש. 

מוקדם יותר השבוע ציינה האוניברסיטה כי  יזמה כבר לפני 4 שנים "תכנית מיוחדת וראשונה מסוגה בישראל, המאפשרת למועמדים לתואר ראשון להגיש מועמדות ואולי אף להתקבל לאוניברסיטת בן-גוריון ללא צורך במבחן פסיכומטרי. התכנית, מאפשרת למועמדים להתקבל לכל מחלקות ותכניות הלימודים באוניברסיטה במסלול חלופי – כלומר גם ללא הבחינה הפסיכומטרית.
"במסגרת תנאי הקבלה למסלול המיוחד למועמדים מהמגזר הבדואי שאינו מחייב בחינה פסיכומטרית, הם יידרשו להשתתף במסלולי הכנה והגברה. המסלול החדש כולל בחינת קבלה המבוססת על החומר הנלמד בבית הספר התיכון במגזר. בנוסף תהיה קבלה ישירה למועמדים שעמדו בתנאי קבלה למצטיינים ביותר".

זה לא העימות הראשון בין תנועת הימין 'אם תרצו', לבין כרמי. רק בחודש מאי השנה זומנה נשיאת המוסד לדיון מהיר בכנסת, על ידי תנועת אם תרצו וח''כ בצלאל סמוטריץ', על מנת לברר את המתרחש בתוך כתלי המוסד, בין היתר, באשר למרצים התומכים בשמאל, בתנועות שאינן ציוניות או בתנועת החרם על ישראל, ה-BDS. כרמי ביקשה אז לקרוא את תשובתה מהכתב. במקביל, נערכו בין כתלי הקמפוס גם הפגנות של תאי הימין. לפני מספר שנים ניהלה תנועת אם תרצו קמפיין שכנוע בקרב התורמים לבן גוריון, כדי שיפסיקו את תרומתם למוסד, שלדעתם אם תרצו, מהווה מעוז של השמאל הקיצוני  ואף קראו לפטר שורה ארוכה של מרצים דלעתם סטודנטים במוסד, מחזיקים בדיעות של מחנה השמאל. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load