• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בית הדין לעבודה: 'להמשיך את המו'מ על נגב קרמיקה'

בית הדין לעבודה בבאר שבע הורה הבוקר להמשיך את המו'מ על עתיד נגב קרמיקה, על מנת להציל את פרנסתם של 130 עובדים

מפעל נגב קרמיקה, סגור (צילום: קובי פינטו)

היום, שני, בשעות הצהריים הסתיים הדיון בבית הדין האזורי לעבודה בב"ש, בנושא נגב קרמיקה. בתום שמיעת הראיות ולאחר עיון בעמדות הצדדים, בית הדין התרשם כי עדיין קיים סיכוי להמשך המו"מ על מנת להגיע להסכמה בין הצדדים. בית הדין קיבל את הצעת ההסתדרות והורה לצדדים להמשיך את המו"מ, בתיווך הממונה האזורית על יחסי העבודה, עו"ד מירב הלוי.
 
בית הדין הדגיש כי על אף הנסיבות הכלכליות שבהן שרוי המפעל, המשך העסקתם של 140 עובדי המפעל בירוחם, מצדיק שהות נוספת למיצוי ההידברות בין הצדדים, תוך מעורבות פעילה של המדינה וניסיון לערב גורמים רלוונטיים נוספים. הדיון הבא בבית הדין יתקיים ב-13 בנובמבר, בנוכחות מנכ"ל משרד הכלכלה.
 
בתוך כך, ולמען הסר ספק, בית הדין הותיר על כנה את ההחלטה שהתקבלה לפני כשבועיים, בנוגע לביטול מכתבי השימוע והפיטורים של עובדי המפעל, והאפשרות כי בית הדין ישקול את פתיחת המפעל בצו שיפוטי.
 
מוקדם יותר הבוקר, מאות עובדים ונציגי ועדים מכל רחבי הארץ הפגינו מול היכל המשפט בב"ש, לשם הבעת תמיכה והזדהות עם עובדי נגב קרמיקה.
 
ההסתדרות מיוצגת בהליך על ידי עו"ד אלעד מורג ועו"ד יערה צישינסקי מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות בראשות עו"ד איריס ורדי.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load