• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פייפאל עוזבת את פארק ההיי-טק של ב''ש - תרכז פעילותה בתל אביב

30 עובדים, שהועסקו בשלוחת החברה בבאר שבע, יועברו למטה החברה בתל אביב. פייפאל הייתה אחת החברות הבולטות בפארק הבאר שבעי, בו חברות מקבלות מימון ממשלתי נדיב, של 40 אחוזים משכר העובדים

פארק גב ים (צילום ארכיון: עומר ברנר / CC BY SA 4.0)

לא השתכנעו, כנראה, מפוטנציאל הסייבר של באר שבע: פייפאל, ענקית התשלומים המקוונים, סוגרת  את משרדיה בבאר שבע ומעבירה את  העובדים, כ-30 איש, למשרדיה בתל אביב, בהם עובדים  כ־230 איש.  הדברים פורסמו הבוקר ב'כלכליסט'

פייפאל הייתה אחת החברות הבולטות בפארק ההיי טק של באר שבע, עיר שממותגת בשנים האחרונות כ"בירת הסייבר של ישראל".  בפארק ההיי טק הבאר שבעי פועלות נציגויות של חברות כמו מלאנוקס, וויקס, אלביט, דויטשה טלקום ואחרות. 

הסיבה להגעת חברות ההיי טק לנגב, בין היתר, הינה מימון ממשלתי נדיב, על פיו המדינה משתתפת בכ- 40% משכר העובד בבאר שבע במשך ארבע שנים, כלשאחר מכן החברה מעסיקה אותו ב-100% משרה ושכר. התנאים האלה משכו לבאר שבע חברות רבות, אולם המימון הוגבל לתחום ההיי-טק בלבד ולא ליצירת משרות בתחומים אחרים, שיכלו להתאים לפלח רחב באוכלוסיית העיר, הזקוקה נואשות מקומות עבודה בשכר הולם. 

פארק גב ים, פארק ההיי טק של באר שבע, ממוקם בסמוך לתחנת רכבת האוניברסיטה ומחובר אליה בגשר עילי, המאפשר לעובדים המגיעים ממרכז הארץ גישה מהירה ונוחה למקום עבודתם בנגב. 

בראיון לגלובס, שפורסם לאחרונה, דנילוביץ' אמר כי: "כדי שלא יעלה על דעת מישהו להקים מפעל טקסטיל עם שכר מינימום, נקבע שתהיה הטבה צבועה: רק לפארק ההיי-טק. וזאת הייתה הבקעה! מאז הן פה - דל, דויטשה, IBM, איי.סי סייבר. 50 חברות באו. חברה אחר חברה, ואנחנו בונים פארק אחרי פארק. כאחד שנולד פה, אני משפשף את עיניי בכל בוקר ויודע שזה לא חלום".

בפייפאל לא השתכנעו מכך שהעתיד נמצא בבאר שבע והעדיפו להעביר את כל עובדי החברה למטה החברה בתל אביב. פייפאל החלה לפעול בבאר שבע אחרי הרכישה של חברת הסייבר סייאקטיב, לפני כשנתיים.  בכירים בפייפאל הביעו אמון גדול, אז, בבאר שבע. 

​​​​​​​חברת סייאקטיב הוקמה ב־2013 והיתה החברה הראשונה שנכנסה לחממת הסייבר של JVP בבאר שבע. 

את תגובת פייפאל ישראל לא ניתן היה להשיג. בכתבה בכלכליסט פורסמה התגובה הזו מטעם החברה: "פייפאל פעילה בישראל זה כעשור. במסגרת התרחבותנו בישראל, בכוונתנו לחבר בקרוב שניים מאתרי המחקר והפיתוח שלנו לכדי אתר אחד, גדול יותר, בתל אביב. בכך נאפשר לצוותים לפעול יחד על מנת ליצור מוצרים ושרותים נוספים שישרתו את כלל לקוחותינו ברחבי העולם".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load