• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

74 רופאי קנאביס הוסמכו השבוע, אבל אף אחד מהנגב

זקוקים לאישור לקנאביס רפואי וגרים בבאר שבע? אף רופא קנאביס, מאלה שהוסמכו השבוע אינו מהעיר. במשרד הבריאות מסבירים, כי לא היו רופאים מב''ש שרצו להשתתף בתוכנית ההכשרה

עישון קנאביס רפואי (צילום הדמיה: Chuck Grimmett / CC BY 2.0)

הקנאביס הרפואי מספק מזור לחולים רבים, שסובלים מכאבים כרוניים, מחלות חשוכות מרפא או מצבים של פוסט טראומה. על פי עדויותיהם, לגראס הרפואי יש השפעה מיטיבה ופחות מזיקה מאשר לתרופות המסורתיות. האישור לרשום מרשמים לקנאביס רפואי, ניתן לרופאים אשר עברו הכשרה מתאימה במשרד הבריאות. 

מאז הוקמה היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, רק השבוע הוסמכו באופן רשמי רופאים מהמגזר הפרטי והציבורי  אשר מורשים לספק רשיונות קנאביס רפואי. עד כה, רק רופא  בודד היה חתום על רוב מוחלט של רשיונות הקנאביס הרפואי בישראל, לצד קבוצה קטנה מאוד של רופאים אונקולוגיים. רופאים אחרים  הורשו לנפק רק המלצה לקנאביס רפואי, אשר הועברה לאישור ליחידה לקנאביס רפואי. 

השבוע הוסמכו בטקס רשמי עשרות רופאים חדשים להנפקת רשיונות קנאביס, אך למגינת ליבם של מי שזקוקים לאישור, אין אף רופא מבאר שבע או הנגב. מדוע? כי מתברר שאף רופא מבאר שבע או האיזור, נרשם לקורס. באר שבעים שזקוקים לאישור, עדיין צריכים להרחיק למרכז ולפנות לרופאים פרטיים. עוד פער, מאוסף הפערים בתחום הבריאות, עליהם מתריעים דוחות של משרד הבריאות ודוחות של מועצת הנגב.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "נבהיר כי ההנחה שאין רופאים בדרום אינה מדוייקת. אכן לדעתנו אין מספיק רופאים אבל בפירוש יש . הסיבה שלא היו בקורס רופאים מהדרום היא שלמרות בקשותינו החוזרות לכל הגופים, הם לא נרשמו לקורס .
 כל רופא אשר הוכשר והוסמך על ידי משרד הבריאות באחד מארבעת ההכשרות  להתווית קנאביס רפואי ברמת medical grade, על פי המתודיקה הקלינית, יוכל  לעשות כן ומטופליו ירכשו את הקנאביס הרפואי בבית מרקחת כמו כל תרופה .
​​​​​​​רופאי הנגב כמו גם רופאים אחרים לא הוכשרו לכך עד כה. היות ולא נרשמו הוכשרו והוסמכו לקורסים כמתבקש. יחד עם זאת, רופאי הנגב כמו גם עם עוד רופאים אחרים יוזמנו להשתתף בקורסים הקרובים לרופאים אשר עתידים להיפתח".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load