• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אם לארבעה קיבלה צו פינוי מביתה - עלולה להיזרק לרחוב בערב שבת

צ', אם חד הורית לארבעה מבאר שבע, קיבלה צו פינוי אחרי שבעלת הדירה בו התגוררה סירבה להאריך לה את החוזה. מחר היא תפונה מהדירה. ''איש בב''ש לא מוכן להשכיר לחד הורית, אזרק לרחוב''

האם תיזרק לרחוב בערב שבת (צילום הדמיה: ROGER PRICE / CC BY SA 2.0)

צ', אם חד הורית לארבעה ילדים, בהם ילדה שעברה ניתוח לא מכבר, עומדת להיות מסולקת מהדירה בה התגוררה, בשכונה א' - דווקא בערב שבת. צ', המתפרנסת מקצבה, מקבלת סיוע בשכר דירה. לפני כחצי שנה, היא מספרת, בעלת הדירה החליטה שהיא לא מחדשת לה את החוזה וכתוצאה מכך, הופסק לה הסיוע בשכר דירה. 

"אני לא יכולה לעמוד בתשלומי שכר הדירה בכוחות עצמי. זה כבד עליי. אבל כשאין חוזה ביד, מבטלים את הסיוע מיד. צברתי חוב כי לא היה לי ממה לשלם ועוד טיפלתי בילדה המחלימה. אתמול התבשרתי שבית המשפט פסק שעליי לפנות את הדירה תוך 24 שעות, שזה מחר, ערב שבת. אין לי אפשרות למצוא בית מהיום למחר. אין לי אפשרות למצוא מוביל. אין כסף גם", מספרת צ'. 

"בבאר שבע, אף אחד לא מוכן להשכיר דירות לחד הורית. כולם רוצים צ'קים, ערבים, שתהיה אדם אמיד. מה שיקרה זה שמחר גם יזרקו אותי, ויחייבו אותי כמו שעושים בדרך כלל: כל מיני אגרות על פינוי ואיחסון, שגם להם אין לי כסף. מוכנים לתת לי חודש של שכר דירה, ושאמצא דירה בעצמי. פניתי לבעלי דירות רבות, אף אחד לא מוכן לקבל אם חד הורית".

בשעות האחרונות נעשים מאמצים קדחתניים למנוע את הפינוי של המשפחה דווקא בערב שבת. עניינה של צ' הונח לפתחו של אגף הרווחה בעיריית באר שבע.

לא ברור כיצד ניתן פסק דין כזה, של פינוי משפחה מעוטת יכולת דווקא לפני השבת, בהתרעה קצרה, כשברור שהאם אינה מסוגלת לשכור קורת גג בכוחות עצמה. 

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "מצנעת הפרט לא נוכל להרחיב באופן הטיפול אולם העירייה באמצעות אגף הרווחה תטפל במשפחה". 

משיחה עם האם לדבריה, עד לרגע פרסום הידיעה איש לא יצר קשר עם האם, לא ממחלקת הרווחה ולא מעיריית באר שבע. ''דיברו איתי רק מפניות הציבור ואמרו לי שזה לוקח זמן, הסבירו לי שגם כשמזמינים פיצה זה לוקח זמן".  

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load