• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: זורק פסולת בפתח קיוסק ומסביר לבעליו למה רושמים לו קנס

רון רוט, בעלי הקיוסק ''קשקוש'' ברחוב וולפסון, רותח מזעם: ''קיבלתי קנס על לכלוך, בגלל עלים יבשים. כשראיתי את סרטון מצלמת האבטחה, רתחתי מזעם". ראינו גם אנחנו. תראו אתם ותגיבו

זרק פסולת והעיר על פסולת (צילום מסך)

רון רוט, בעלי הקיוסק ''קשקוש'' ברח' וולפסון בבאר שבע, רותח מזעם: אתמול, רביעי, בשעות הערב המאוחרות, הגיע אליו פקח ורשם לו דוח על לכלוך בפתח הקיוסק שלו, בסך 320 שקלים: ''הוא טען שמלוכלך, ואני הראתי לו שאלה עלים שעפים ברוח. אני לא אשם שיש שלכת. גם אם אני אעמיד פה מנקה 24 שעות ביום, תמיד יעופו דברים. אין מה לעשות. אני עומד ומנקה כל הזמן ומנחה את העובדים שלי לעשות כך, אבל אנחנו במקום בו עוברים מדי יום אלפי אנשים, סמוך לקריית הממשלה. מרתיח אותי שכמה מטרים ממני, איש לא מעיר לרוכלים הפיראטיים, שמשאירים אחריהם ים לכלוך. כשמנסים לתת להם קנס, הם עומדים על הגג של הביטוח הלאומי ומאיימים לקפוץ וסולחים להם". 

"כמובן, תיעדתי את הכל במצלמה בטלפון. אם מאשימים אותי במשהו, זו זכותי לתעד את הפקח וכל מי שמגיע איתו. אני רוצה לדעת מי אותו איש בכפכפים והאם משרת ציבור מותר לו גם להשליך פסולת וגם לבוא להעיר לי כשהוא לבוש במכנס קצר וכפכפים. אוי לסדר הציבורי שאלה נציגיו", אומר רון. 

תיעוד התקרית בקיוסק ברח' וולפסון (צילום: רון רוט)


"אבל ניחא, הפקח צריך לרשום דוחות, אז רושמים למי שבסדר, לא יתעסקו עם הרוכלים האחרים ללא רישיון. קומם אותי שאיש שהציג את עצמו כ"יעקב מאיכות הסביבה", בא להעיר לי על לכלוך כשהוא לבוש במכנס קצר וכפכפים. עוד יותר רתחתי, כשראיתי במצלמת האבטחה שאותו יעקב משליך בעצמו פסולת בכניסה לחנות שלי. משליך פסולת ובא להעיר לי על לכלוך ולמה אני צריך לקבל קנס. אני לא מתכוון לשתוק ואדרוש בירור".

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "בניגוד גמור לטענות כפי שהן מועלות בשאילתא. מדובר בעל עסק שקיבל דו"ח בגין לכלוך ופסולת בחזית העסק, המנוגד לחוק אשר גורם לפגיעה באיכות הסביבה. הנ"ל, קיבל בעבר מספר התראות בשל אותם מעשים שחוזרים על עצמם, אך ללא הועיל. לעובדי אגף לאיכות הסביבה ולעומד בראשם שעושים את עבודתם הקשה בצורה נאמנה הן בשעות היום והלילה, לא נותרה ברירה והדרך נגד אותם תושבים ובעלי העסקים, כולל בעל עסק זה, אלא לפעול ללא משוא פנים ובנחישות רבה נגד על פגיעה באיכות החיים של תושבי העיר והבאים בשעריה. אגף לאיכות הסביבה ימשיך ויעקוב אחר מצב הניקיון במקום וככל שיידרש תופעל אכיפה נגד בעליו".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load