• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חשבתם להבריח אבוקה לטרנר? יש מי שעוקב אחריכם

מפקד היחידה למניעת אלימות בספורט במחוז הדרומי, רב פקד שמעון זוהר, רואה במשחקים בעיר אירוע תרבות לכל דבר - ולא מוכן לתת לאף אחד לקלקל את החגיגה

האולטראס של הפועל. אצלנו, תודה לאל, זה רק ספורט (צילום: בן בודה)

אפס סובלנות: ביחידה למניעת אלימות בספורט במחוז הדרומי של המשטרה לא מוכנים לעבור לסדר היום על תופעות של אלימות והברחת נפצים, אבוקות או כל חומר אחר העלול לגרום לפגיעה. אמנם הבאר שבעים אוהדים שרופים של קבוצת הפועל, אבל אין פה תופעות של אלימות קשה וגזענות, לא מעט בזכות פעילות נחושה במישור המודיעיני והגלוי - כך מגלה מפקד היח' למניעת אלימות בספורט במחוז הדרומי, רב פקד שמעון זוהר. 

''משחק כדורגל בבאר שבע הוא היום מבחינתנו אירוע תרבות לכל דבר: אנחנו רוצים שכל אזרח ייהנה ממנו, גם אוהדים, גם משפחות עם ילדים. מי שמגיע למשחק צריך לחוש ביטחון מלא. צריך לדעת שהוא בא לאירוע גדול, בו שוררים ביטחון וסדר. אנחנו לא נסבול שוב מעשה שיפגע בתחושה הטובה של אירוע ספורט גדול".

אבוקות במשחק - לא בבית ספרנו (צילום: עמירב צור)

בין היתר, עוסקים ביחידה במניעת החדרת אבוקות למיניהן לשטח המגרש: ''להערכתי, אוהדים לא מודעים לכך שהדלקת אבוקה או זיקוק מסכנים את המדליק אותו ואת סביבתו. עלול להיווצר חלילה מצב בו אנשים יצרו לברוח מהמקום ועלולה להיות מנוסה המונית שתיצור סיכון גדול. בשל כך, אנחנו מפעיל מגוון אצמעים, על מנת למנוע החדרת אמצעים למגרש או שיבוש המהלך התקין של המשחקים".

ומה קורה עם מי שכבר הורשע? ''אנחנו מקפידים שאדם שנתפס והורשע בעבירות של אלימות בספורט, יתייצב בתחנה לפני המשחק או במהלכו.אנחנו מאוד מקפידים בזה. מי שלא יודע להתנהג באירוע ספורט, אין לו מקום", אומר רפ''ק זוהר. 

מה לגבי האולטראס הבאר שבעים? מתברר שאמנם מדובר באוהדים שרופים, שאוהבים לעשות שמח מגרש, אבל לא מגיעים לרמות של אלימות או שנאה שהיו בקרב אוהדי קבוצות אחרות. האולטראס הבאר שבעים, אלה עם דגלי הענק והגרון הניחר בכל משחק של האלופה, עוסקים במצד היפה של הספורט. "לא ראינו בבאר שבע תופעות כמו של 'לה פמיליה'. התקרית החמורה הייתה פרשת איומים באשקלון, בה טיפלנו בחומרה. האכיפה, הסדר המופתי במגרשים, העבודה הנעשית לפני המשחק ובמהלכו, מבטיחים כי אירועי הספורט בבאר שבע יהיו לכל המשפחה, בעבודה לא רק של היחידה אלא של המשטרה במחוז".
​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load