• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

15 שנות מאסר לאחד ממורשעי פרשת גניבת הנשק בשדה תימן

מוחמד זועבי, תושב כפר טמרה, הורשע בסדרת עבירות בפרשת גניבת הנשק משדה תימן: הוא ייכלא ל-15 שנה וישלם קנס בסך 100,000 שקלים. רשיונו נפסל ל-10 שנים

הנשקייה בשדה תימן, עם חלק מכלי הנשק שנתפסו (צילומים: דוברות המשטרה)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע (כבוד השופט יואל עדן) גזר היום את דינו של מוחמד זועבי תושב כפר טמרה כבן 48, ל-15 שנות מאסר בפועל, מאסר מותנה, 100,000 ש"ח קנס ופסילת רישיון נהיגה ל-10 שנים בגין עבירות בהן הורשע במסגרת פרשה של גניבת אמצעי לחימה מבסיס צה"ל בשדה תימן ומכירתם.
 
כזכור, זועבי הורשע, לאחר ניהול הוכחות, בעבירות של קשירת קשר לפשע, עבירות נשק – החזקת נשק, הובלת נשק ועסקה בנשק והסתייעות ברכב לביצוע פשע, וזאת במסגרת פרשה בה הועמדו לדין מספר נאשמים ע"י הפרקליטות הפלילית והפרקליטות הצבאית, בגין גניבת אמצעי לחימה מבונקר בבסיס צה"ל בשדה תימן בדרום ומכירתם.
 
בנו של הנאשם, עדי זועבי שימש בתקופה הרלוונטית כנהגו של סרן שאדי בשיר אשר פיקד באותה עת על אבטחת הבונקר ובו אמצעי הלחימה.
הנאשם, בנו עדי ושאדי יחד עם אחרים, קשרו בינהם קשר לגנוב אמצעי לחימה מהבונקר ולמכרם תמורת סכומי כסף גדולים.
 
ב-29 באפריל, 2016,  פרצו שאדי ועדי לבונקר והוציאו מתוכו ארגזי מתכת שהכילו 77 רימוני רסס צה"ליים, 13 טילי לאו (מטולים משוגרי כתף) וטיל מתאדור (מטול מפצח) והעמיסו את האמל"ח לרכב צבאי מסחרי שהיה ברשות שאדי ויצאו מהבסיס. באותה עת נסע לכיוונם הנאשם עם רכבו במטרה להיפגש עימם. הנאשם נפגש עם שאדי ועדי במחלף ליד בית קמה ושם פרקו מהרכב הצבאי את האמל"ח שנגנב והעבירו אותו לרכבו של הנאשם.
לאחר מכן חזרו שאדי ועדי לבסיס והנאשם נסע חזרה לכיוון צפון, שם נפגש עם אדם שזהותו אינו ידועה ומסר לידיו את האמל"ח. את התמורה שהתקבלה בעבור האמל"ח חילקו הנאשם, שאדי ועדי בינהם.
 
ביהמ"ש קבע בגזר הדין: "הנאשם נטל חלק מרכזי ומהותי בפרשה חמורה, הכוללת קשירת קשר עם גורמים בעלי יכולת גישה לבונקר צבאי, גניבת אמל"ח בכמות גדולה ומסוג מסוכן ביותר אשר מקים פוטנציאל של ממש לפגיעה באזרחים ובבטחון המדינה, חשש שאף קיים עוד היום כאשר לא אותר מלוא האמל"ח הגנוב...
 

"התכנית העבריינית, והוצאתה אל הפועל כאמור, משמעותה פוטנציאל גדול לסיכון הציבור וביטחון המדינה, סיכון שעד כה קיים, שכן אירוע פיצוץ במקום איחסון חלק מהאמל"ח. חלק מהאמל"ח התפוצץ, רק חלק אותר, וחלק מנוסף עודנו בידיים לא מורשות להחזקתו, ועודנו מסכן את הציבור".
 
"בנוסף לחומרת מעשיו של הנאשם, כעולה מנסיבות ביצוע העבירות, יש בהתנהלותו, באי קבלת אחריות, ובהפקרת שלום הציבור על ידו גם לאחר מעצרו, כדי להעיד על מסוכנותו".
 
"הסיכון לחיי אדם, לבטחון הציבור, ולבטחון המדינה, כל אלו אינם כלל בשיקוליו של הנאשם. הדבר עולה מכך שאף שיכול היה בכל שלב, להביא להסגרת האמל"ח והשבתו, הוא לא עשה כן, והותיר, ועודנו מותיר, את הסכנה בעינה".
 
התיק נוהל על ידי עורכת הדין אדוה וייצגן  מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load