• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חודשיים אחרי פתיחת שנה''ל: ילדי הצהרון ללא מסגרת קבועה, בגלל כסף

15 אימהות בבאר שבע, רובן חד הוריות, מחכות כבר חודשיים לטיפול בהנחה בצהרון. בשנה שעברה הן שילמו 150 שקלים, השנה המחיר עלה לכ-600, אחרי הנחה. בינתיים, הילדים ללא מסגרת קבועה

גן גרעינים. ילדי הצהרון עדיין ללא מסגרת (צילום: דני בלר)

כ-15 אימהות, בהן חד הוריות, מחכות מתחילת שנת הלימודים לפתרון שיאפשר להן להכניס את הילדים שלהן לצהרון קבוע - גן גרעינים. בשנה שעברה הן שילמו סכום של כ-150 שקלים ואילו השנה המחיר האמיר מאוד. גם אחרי הנחה, האימהות נדרשות לשלם כמעט 600 שקלים. 
"עבורנו זה סכום גבוה. בשנה שעברה שילמנו כ-150 עד 190 שקלים עבור הצהרון", אומרת  רויטל, אם לילדה, שיחד עם אימהות רבות מנסה לקבל תשובות מהעירייה, אך לדבריה מועברת מאגף לאגף.

''לאימהות מאוד חשובה מסגרת הצהרון. אנחנו עובדות. רובנו עובדות בשכר מינימום, אין לנו אפשרות לקום באמצע יום העבודה ולעזוב או לבקש מהמעסיק שייתן לנו כל יום שעתיים הפסקה לנסוע עד לגן ילדים ולאסוף את הילדים משם ולהביא אותם לעבודה, שזה מה שחלק מהאימהות עושות. המעסיקים, עם כל האמפתיה, לא יכולים לעמוד בזה לאורך זמן. מה שקרה הוא שהילדים נמצאים כרגע במסגרת שאין לנו ביטחון שהיא קבועה. אני לא יכולה לשלם סכום כזה וגם אין מקומות בגנים אחרים, אז אנחנו כולנו תלויות באוויר".

''בינתיים, לקחו מאיתנו אמצעי תשלום והבטיחו לנו שיטפלו במציאת פתרון קבע לילדים. הצהרון ייפתח, רק אם יהיו 15 ילדים רשומים. אז הגענו ל-15 ילדים, אבל רובנו לא יכולות לשלם את המחיר הזה". 

"אנחנו כבר חודשיים מנסים לדבר עם מישהו בעירייה. בעירייה אומרים לנו שהעניין הוא בטיפול כיוונים (חברת בת של עיריית ב''ש - ד.ב.) ורק הם יכולים לתת הנחה חריגה. חייבים לפתור את הנושא הזה. מדובר בסך הכל ב-15 ילדים של אימהות עובדות, שאף אחת מהן לא מסוגלת לשלם את סכום, גם אחרי הנחה, משהו כמו 550 שקלים".

פנינו לעיריית באר שבע לקבלת תגובה, על מנת להבין כיצד 15 ילדי צהרון ללא מסגרת כמעט חודשיים, מה גם שזה עלול לפגוע בעבודת האימהות ולהבין מדוע לא ניתן היה לתת לאימהות העובדות, שמצבן הסוציו-אקנומי גם ככה קשה - הנחה חריגה. 

מעיריית באר שבע נמסר כי היא כבר הגיבה לשאלה שלנו ב-11 בספטמבר ושלחה שוב את התגובה מאז: "בגן "חמנייה" פועלת מזה כשני עשורים תכנית מיל"ת. בתחילת שנת הלימודים החדשה תשע"ח ,נפתח בסמוך לגן זה, גן "גרעינים". בקשת  העירייה להפעיל בגן החדש את תכנית מיל"ת נענתה בשלילה וזאת בשל כניסת תכנית ניצנים. לטובת ילדי גן "גרעינים" יופעל צהרון ניצנים בסבסוד של 300 ₪ לילד.יש לציין ,הורים שלא יוכלו לעמוד בסכום הנדרש עבור הצהרון,  יוכלו להגיש בקשה לוועדת מלגות".

הילדים, כאמור, בינתיים ללא מסגרת קבועה. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load