• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סכסוך עבודה של הסגל הבכיר במכללות, שנה''ל בנגב תיפתח כסדרה

המכללות סמי שמעון, קיי, הטכנולוגית, המכללה למנהל וספיר - יפתחו את שנת הלימודים כרגיל. מאמץ במועצה להשכלה גבוהה לפתור את המחלוקת

הלימודים הכרגיל. סטודנטים בספיר (צילום: דוג'רית / CC BY SA 4.0)

המועצה המתאמת של הסגל הבכיר במכללות הציבוריות הודיעה כי לא תפתח את שנת הלימודים האקדמית, אך עם זאת, שנת הלימודים במכללות בבאר שבע ובנגב תפתח כסדרה. העילה לשביתת המרצים היא זאת על רקע כישלון המשא ומתן בין הסגל הבכיר במכללות הציבוריות למשרד האוצר.

מבדיקה שערכנו הבוקר, הלימודים במכללת סמי שמעון, במכללת קיי, במכללה הטכנולוגית ובמכללה למנהל ייפתחו כרגיל, ביום ראשון. גם מכללת ספיר תיפתח כרגיל, עם כי ייתכן שחלק מהמרצים ייטרצפו לשביתה.

מרצי המכללות הודיעו בסוף ספטמבר על סכסוך עבודה ב-17 מכללות ציבוריות בהן לומדים למעלה מ-50 אלף סטודנטים לתואר ראשון. הסגל הבכיר דורש כי תיערך השוואת שעות העבודה לזה באוניברסיטאות, יועדכן שכרם ויוצמד לטבלאות השכר באוניברסיטאות וכן יוסדר נושא השבתונים כמקובל באקדמיה.

וועד ראשי המכללות האקדמיות הציבוריות: "אנו תומכים בסגל המרצים הבכיר ומזדהים עם מטרות מאבקו. ועד ראשי המכללות ממשיך לקיים ישיבות אינטנסיביות עם נציגי הסגל האקדמי ולקדם פתרונות למניעת שיבושים בפתיחת שנת הלימודים האקדמית. יחד עם זאת, במידה והסגל הבכיר יחליט לשבות אנו מבקשים מציבור הסטודנטים להתעדכן במכללה בה הם לומדים לגבי הלימודים מכיוון שהמכללות פתוחות והסגל הזוטר ימשיך ללמד". 

המועצה להשכלה גבוהה: "במהלך השנה האחרונה משקיעה, בשיתוף הממונה על השכר באוצר, מאמצים רבים לטובת קידום המשא ומתן להסכם קיבוצי חדש בין ועד ראשי המכללות לבין נציגות הסגל האקדמי הבכיר במכללות. עם זאת, הצדדים טרם הגיעו להסכמות בחלק מהנושאים העומדים על הפרק. ואנו פועלים ונמשיך לפעול באינטנסיביות על מנת להביא ליישוב חילוקי הדעות ולאפשר את פתיחת שנת הלימודים האקדמית כסדרה". 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load