• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פארק ב' מתחדש: יוקמו בו ספריה, קרוסלת ענק, יער מאכל ומתקני ספורט

הפארק הותיק של שכונה ב' יעבור מתיחת פנים: יוחלפו בו תשתיות ביוב ומים, תוקם בו קרוסלה, יער מאכל ומתקני משחקים. העבודות ימשכו 14 חודשים

פארק הסופרים. כך זה יראה בסוף העבודות (הדמיה: עיריית ב''ש)

עיריית באר שבע, באמצעות מנהלת הסכם הגג, תחל בימים הקרובים בעבודות חידוש "פארק הסופרים" בלב שכונה ב' הוותיקה בין הרחובות טשרניחובסקי ועד רחוב יהודה הלוי. הפארק ישתרע על כ- 32 דונם ויכלול בין היתר: ספרייה פתוחה לציבור הרחב ואזורי ישיבה ולימוד, אמפיתיאטרון, יער מאכל, מגרש קט-רגל, מתקני משחק מגוונים בהם: קרוסלת ענק, מתקן טיפוס חבלים, מגלשות. בנוסף יותקנו מתקני ספורט וכושר ותוקם גינת כלבים.

במסגרת הפרויקט תבוצענה גם עבודות שדרוג מערכות המים והביוב, החלפת מערכת הניקוז, התקנת תאורה חדשה, פיתוח נופי וגינון, שבילי הליכה ואופניים והוספת מקומות חנייה. העבודות צפויות להימשך כ-14 חודשים במהלכן תתאפשר גישה נוחה להולכי הרגל.

פארק הסופרים נקרא כך, כי הוא מתוחם על ידי רחובות הנושאים שמות משוררים וסופרים. הוא פארק ותיק, שהוקם יחד עם השכונה, בשנות החמישים, כאשר חשבו לתכנן את באר שבע כ"עיר גנים": שכונות המרוחקות זו מזו ובשטח ביניהן, גני ירק. 

פארק הסופרים הוא אחד הפארקים הותיקים של באר שבע. פארקים ותיקים אחרים בעיר הם גן שני אליהו (פארק שכונה ד'), גן המעפילים (בשכונה ג'), הפארק של שכונה ה' (פארק מתוחם ומגודר, שאינו פתוח כל שעות היום), גן הפעמון וכמובן - שכונת נווה נוי, שתוכננה במקור להיות ''עיר הגנים'' של באר שבע. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load