• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כשגדוד קרקל חובר לקק''ל: חיילות, חיילים ובנות מכינה בסיורים בנגב

לא מובן מאליו: לוחמות ולוחמי קרקל, יחד עם בנות מכינת ''מלח הארץ'', סיירו בנגב. בימים שהשירות המשותף בצה''ל נתון למתקפה פוליטית, טיול תמים כזה עלול להסתיים במשבר קואליציוני

טקס הסיום של הסיורים, בכותל (צילום: דובר צה''ל)

קק''ל יוצר חיבורים היכן שאחרים מנסים ליצור פירוד: לפני החג יצאו לוחמי ולוחמות גדוד קרקל המעורב לסיור באזור הדרום ובירושלים בעקבות מלחמת העצמאות ופריצת הדרך לירושלים. קרן קימת לישראל, שהייתה שותפה מרכזית בהובלת הסיור, הדריכו את הלוחמים ואירחו אותם במרכז השדה המחודש שביער יתיר. בנוסף, החליטו בקק"ל לערב בסיור גם את מכינת הבנות "מלח הארץ" כדי שיחוו פעילות של גדוד מעורב וילמדו על האופציות השונות לנשים בצבא. 

מדובר באירוע שאינו מובן מאליו, בימים בהם השירות המשותף בצה''ל עומד בביקורת ציבורית רבה, מצד חוגים שמרניים במערכת הפוליטית. רק לאחרונה ניתלו בבאר שבע שלטי מחאה, אשר קראו לבטל את השירות המשותף של בנות ובנים בצה''ל. קיומו של אירוע כזה, שרק לפני שנים היה נראה טבעי גמרי, עלול היום למשוך אש מצד חברות בקואליציה. יש מי חשובים ששירות משותף של בנים ובנות בצה''ל אינו ראוי. 
 
נציגי אגף החינוך של קק"ל הצטרפו לפני החג לטיול של שלושה ימים של הגדוד הלוחם קרקל. חיילי וחיילות הגדוד יצאו לטיול לצורך גיבוש, הכרת הארץ ולמידה על לוחמי מלחמת העצמאות ופריצת הדרך לירושלים. מדריכי קק"ל הסבירו לחיילים ולחיילות הגדוד המעורב על ההיסטוריה, הקרבות וההנצחה באתרים אליהם הגיעו. את הלילות קיימו החיילים במרכז השדה המחודש ביער יתיר של קק"ל.
 
בין היתר, סיירו החיילים באזור נגבה וניצנים ושם למדו על מלחמת העצמאות בגזרה הדרומית של ישראל ועל הקרבות שהתחוללו באזור.

חגית אוחנה, מנהלת מדור חינוך בקק"ל דרום: "העובדה כי מדובר בגדוד מעורב מעצימה את חשיבות הקשר ומחזקת את הבנות במכינה שפוגשות לוחמות בגדוד מעורב. המשתתפים בפרויקט, יחד עם בנות המכינה, ביצעו מעגלי שיח, טיילו יחד במסלולי הלוחמים ועברו יחד חוויות חינוכיות, מעצימות ומעשירות".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load