• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום הולדת עצוב לבן גוריון: המדרשה תושבת, נתק עם משרד החינוך

המדרשה תושבת בקרוב, מאות תלמידים ועשרות אנשי צוות עלולים להפסיד את שנת הלימודים. משרד החינוך ביטל פגישה עם הנהלת המוסד, דווקא ביום הולדתו של בן גוריון

האם התמונה הזו תהיה נחלת העבר? תלמידי המדרשה בסיור סביבתי (צילום: באדיבות המדרשה)

נתק בין משרד החינוך לראשי מדרשת שדה בוקר, הנערכת להשבתה כבר בימים הקרובים. זה קורה דווקא כשמחר יום הולדתו של דוד בן גוריון מצויין מדי שנה בטקס חגיגי שנערך בקיבוץ בו בילה את שנתיו האחרונות, אחרי פרישתו מהחיים הפוליטיים. בן גוריון ראה בהפרחת הנגב את תמצית מימוש הציונות.

​​​​​​​השנה, זה הולך להיות יום הולדת עצוב וככל הנראה, סוף תקופה בנגב: במשרדת שדה בוקר נערכים להשבתת המוסד כבר בימים הקרובים. התלמידים ישולחו ככל הנראה הביתה ועבור חלק מהם, הנמצאים בשנה האחרונה ללימודים, מדובר בפגיעה ממשית. אחרים, יצטרכו למצוא פתרון ולהיקלט במוסדות חינוך אחרים, לבטח לא במגמה הייחודית בה למדו במדרשה.

היום הייתה אמורה להתקיים פגישה בין נציג משרד החינוך לבין מנכ"ל המדרשה, אך היא בוטלה באופן חד צדדי ע"י משרד החינוך, כך נמסר מהמדרשה. 

מנכ"ל מדרשת שדה בוקר, אורי דיסטניק: "במקום לחגוג את יום הולדתו של בן גוריון אנו נלחמים על חייה של המדרשה אשר מקיימת את מורשתו. עקב אי התקדמות מול משרד החינוך אנחנו נערכים להשבתה של המדרשה והפסקת הפעילות".

משרד החינוך מסר לא מכבר כי הוא דורש לקיים תוכנית הבראה מקיפה במדרשה, שתבוא לידי ביטוי בקיצוצים נרחבים. במדרשה חוששים שקיצוץ מסיבי יפגע באופיה הייחודי של המדרשה. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load