• 20 נובמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביהמ'ש ביטל מכתבי הפיטורים לעובדי נגב קרמיקה והורה לדון בעתידם

בית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע הורה לבטל את מכתבי הפיטורים ל-140 עובדי נגב קרמיקה, אך בעלי המפעל נחושים לסגור אותו

אבי גבאי בא לחזק את העובדים, אבל הפתרון נמצא בידי הממשלה (צילום דוברות)

התפתחות בפרשת  פיטוריהם של 140 עובדי נגב קרמיקה, המועמדים לפיטורים: לבקשת ההסתדרות, ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע ביטל את מכתבי השימוע והפיטורים שנשלחו ל-140 עובדי מפעל נגב קרמיקה בירוחם. ביה"ד הורה לצדדים להיכנס למו"מ אינטנסיבי וקבע דיון נוסף ל-30.10.2017 בשעה 10:00.
 
כבוד נשיא ביה"ד השופט שמואל טננבוים הבהיר, כי אם לאחר שמיעת הראיות יגיע ביה"ד למסקנה שיש לפתוח את המפעל, הוא לא יהסס ויורה על כך לאחר הדיון הבא. את ההסתדרות ייצגו עו"ד אלעד מורג ועו"ד יערה צישינסקי מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות בראשות עו"ד איריס ורדי.
עם זאת, נציגי הבעלים במפעל סבורים אחרת: לדעתם, כפי שצוטטה בהרחבה, אין תקומה למפעל, שצבר הפסדים כבדים. לטענתם, שהובעה בבית המשפט, לדעת מומחים, אין התכנות כלכלית למפעל בנגב.

בינתיים, פוליטקאים עולים לרגל לעובדי המפעל, בהם יו''ר המחנה הציוני אבי גבאי וח''כ מאיר כהן, מסיעת ''יש עתיד'', שהיה ראש עיריית דימונה. 

אבי גבאי נפגש עם ראש עיריית ירוחם, מיכאל ביטון ועם עובדי נגב קרמיקה: "אני מברך על החלטת בית הדין לדחות את פיטורי העובדים ומאמין שתצליחו להגיע לפתרון ארוך טווח, יחד עם הנהלת המפעל ונציגות העובדים על מנת למנוע את סגירת המפעל. 
באתי לאמר לכם ׳אל תפחדו׳.  מי שרוצה לעזוב יכול להשאיר את המפעל לעובדים. הם יסתדרו", אמר. 

"סגירת המפעל היא מכה קשה לירוחם ואנחנו נעמוד לצד העובדים. תפקידה של ממשלה, שאזרחיה נמצאים בראש מעייניה הוא לבסס את התעשייה ולחזק אותה, על מנת שמקרים מעין אלו, כמו קריסה של 'נגב קרמיקה' כעת או מפעל 'מגבות ערד' בעבר, לא ימוטטו כלכלית מאות משפחות בו זמנית. ההישענות של מאות משפחות על מפעל אחד, ללא שום יכולת מציאת מקור פרנסה אלטרנטיבי, מובילה פעם אחר פעם, מאות משפחות לקריסה". עם זאת, ספק אם לגבאי או כהן יש יכולת לעשות משהו לעמן העובדים. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load