• 18 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סוף עידן: מדרשת שדה בוקר הותיקה עלולה להיסגר בקרוב

גרעון של 3.5 מיליוני שקלים מאיים על המשך פעילותה של המדרשה, המכשירה תלמידים למצויינות ולמנהיגות. מאות תלמידים, עשרות אנשי צוות, עלולים להישלח הביתה בקרוב. במשרד החינוך אומרים כי המוסד צריך הבראה

תלמידי המדרשה בפעילות. סוף למוסד החינוכי הותיק? (צילום ארכיון: EratosthenesofAlexandria / CC BY SA 4.0)

מדרשת שדה בוקר הותיקה, שבתחומה מוסדות חינוך, מחקר ותיירות, נמצאת בסכנת סגירה מיידית,  בשל חוב המוערך ב-3.5 מיליון שקלים. אם תיסגר, יישלחו הביתה מאות תלמידי התיכון לחינוך סביבתי, עשרות תלמידי המכינה ויפוטרו מורים, חוקרים ומנהלים. מדרשת שדה בוקר הינו מוסד חינכוי יוצא דופן בנגב, המושך אליו תלמידים איכותיים מכל רחבי הארץ.

משרד החינוך הוא זה שלמעשה מתקצב את המדרשה, בסכום המוערך, על פי פרסומים שונים, ב-12 מיליוני שקלים לשנה. לטענת גורמים במדרשה, המשרד אינו מעביר את התקציבים, מצב שהכניס את המדרשה לגרעונות. 

דירקטוריון המדרשה פנה לאחרונה לשר החינוך נפתלי בנט, בו קבלו חבריו כי במשרד החינוך מתעלמים מפניותיהם. הכעס במדרשה הוא רב: מדובר, לדברי העובדים, במדרשה המגשימה את הציונות הלכה למעשה, על פי תפישתו של דוד בן גוריון. המדרשה מכשירה בני נוער למנהיגות, למצוינות בחינוך, כאשר בוגרי המדרשה משתלבים לאחר מכן בעשייה הציבורית. 

גרעון המכללה אינו גבוה במושגים של תקציבי ממשלה. מדינת ישראל אישרה "תספורות" על חובות עתק לאנשי עסקים. במקרה הזה, הגרעון שנוצר אמור להמיט אסון על מוסד חינוכי מוביל בנגב, שגם ככה נלחם על העלאת רמת החינוך ורואה בדאגה את הפערים מול מוסדות חינוך במרכז הארץ. האפשרות שמדרשת שדה בוקר תיסגר עוררה תרעומת בקרב אנשי ציבור רבים בנגב. 

הערב שוחח יו''ר המחנה הציוני, אבי גבאי, עם שר החינוך, נפתלי בנט, על הסכנה שבסגירת מדרשת בן גוריון בנגב, "מוסד חינוכי חשוב בנוף הנגב ובישראל בכלל", כדברי גבאי.  "השר בנט התחייב לכך שהמדרשה לא תיסגר ולסייע   בשיפור התפקוד הכלכלי של המוסד. 
אנחנו נמשיך לעמוד לצד המדרשה בכל עת. לא ניתן לנטוש את חזונו של בן גוריון", מסר גבאי הערב, מוצאי שבת.

משרד החינוך פרסם תגובה בתקשורת, בה נאמר בין היתר: "מדרשת שדה בוקר היא מוסד חינוכי מוביל ומרכזי, ולחלוטין לא מרחפת מעל המדרשה סכנת סגירה. לראייה, המשרד בונה בימים אלה במקום מרכז מורים חדיש, לפיתוח מנהיגות המורים בנגב. יחד עם זאת, נדרשת תכנית הבראה עבור המוסד, ובימים אלה פועלים המשרד והנהלת המדרשה על גיבוש תכנית הבראה מקיפה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load