• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גאווה דימונאית: כשנוער מצויין, היי טק ודו-קיום נפגשים

רובואקטיב, קבוצת הרובוטיקה של בית הספר הרב תחומי עמל זינמן דימונה לא רק זכתה בפרס יוקרתי בארה''ב, אלא גם מהווה סמל לשתיוף בני גילם מהיישובים הבדואים

בני הנוער מחורה ודימונה, בלימודים משותפים (צילום: יח''צ)

בבית הספר הרב תחומי עמל זינמן דימונה פועלת קבוצת רובוטיקה מיוחדת במינה – "רובואקטיב" שזכתה בקיץ האחרון במקום הראשון בקטגוריית ההשראה ההנדסית בתחרות הבינלאומית שהתקיימה ביוסטון טקסס. הפרס ניתן לקבוצות שהצליחו להפיץ טכנולוגיה ומדע באופן נרחב ונחשב לאחד היוקרתיים ביותר שכן חזונו של ארגון הרובוטיקה העולמי "פירסט" הוא בראש ובראשונה הפצת מדע וטכנולוגיה. אחת הפעולות שזיכתה אותם בתואר הנכסף הייתץה הוצאתו לפועל של יום תרומה לקהילה בינלאומי שחלש על לא פחות מ-11 מדינות שבכולן התקיימו בו זמנית פעולות תרומה לקהילה בסימן טכנולוגיה.

סלפי משותף - כי אי אפשר בלי (צילום: יח''צ)​​​​​​​


אחד מסממניה של קהילת הנגב בה פועלת בין היתר הקבוצה היא החיים המשותפים לצד המגזר הבדואי בנגב. לכן עם המון התרגשות וציפייה, התקיים השבוע מפגש בין חברי הבוצה הדימונאית לקבוצת ה-FTC החדשה שנפתחת בישוב חורה שבנגב, חברי הקבוצה המתארחת הגיעו לחדר הרובוטיקה המרשים והמצויד שבאשכול הפיס ושמעו מפי חברי הקבוצה כיצד בונים נבחרת מנצחת. התלמידים הציגו את הפן השיווקי, הטכני והקהילתי, ענו לשאלות האורחים והתנסו יחד בתפעול. החוויה יוצאת הדופן היא רק שלב אחד בשיתוף הפעולה בין שתי הקבוצות. רובואקטיב הבטיחו להוות מנטורים לכל דבר ועניין.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load