• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מנכ''ל נגב אקולוגיה: ''לטפל ביד קשה בעברייני פסולת''

ערן שמרלק, בן 34, גדל ולמד בבאר שבע, צמח בתוך החברה, העוסקת בטיפול ומיחזור פסולת ולאחרונה, מונה לתפקיד המנכ''ל שלה

ערן שמרלק. מנכ''ל נגב אקולוגיה (צילום: יח''צ)

ערן שמרלק, בן 34, נשוי ואב ל-2 בנות, תושב באר שבע, נבחר לתפקיד מנכ"ל חברת 'נגב אקולוגיה' בתחום פעילותה טיפול ומיחזור פסולת, ונחשבת למובילה בתחומה. שמרלק, רואה חשבון במקצועו, בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון צמח בתוך החברה כמנהל הכספים והפיתוח העסקי בחברה, החליף לאחרונה את נתי פז, שכיהן כמנכ"ל החברה מיום היווסדה.
 
"יש לייצר מדיניות ורגולציה יציבה בתחום הטיפול בפסולת", סבור ערן. "לצערי המשרד להגנת הסביבה משנה את עמדתו ומדיניותו פעם אחר פעם  - עובדה היוצרת חוסר יציבות לעוסקים בתחום. ניתן למצוא מספר דוגמאות לכך: שינוי מדיניות הפרדת הפסולת במקור למיון במתקני קצה, שינוי מדיניות בתחום שריפת הפסולת ועוד. שוק נכון ויציב הוא זה שמאפשר כלכלה חופשית ללא התערבות ממשלתית. כך יש לחתור לשוק פסולת ללא התערבות ממשלתית, תחת עיקרון 'המזהם משלם'".
 
לדעתו, ישנם אתגרי אכיפה בתחום הטיפול בפסולת, על רקע פשיעה בהיקף גדול בתחום, הגוררת נזקים כלכליים וסביבתיים כאחד: "יש להגביר באופן משמעותי את האכיפה על עברייני הפסולת. כלי נהדר לכך הוא אכיפה כלכלית, בדיוק כפי שנעשה בחוק האריזות וחוק הצמיגים. משמע, הטלת פיקוח על יצרני הפסולת ע"י גורם בלתי תלוי כמו רואה חשבון חיצוני והטלת קנסות במידת הצורך, אפקטיבי יותר מניסיונות אכיפה על ידי מספר מועט של פקחים מוגבל שאינו עומד בעומס".

"החברה שלנו חותרת להיות כמי שתשנה את מאזן הפסולת במדינת ישראל. רוב הפסולת של מדינת ישראל היום מוטמנת (כ-80%, מהגבוהים במדינות ה-OECD) ואנו באמצעות טכנולוגיות ייחודיות ממחזרים יותר ויותר פסולת. כמי שגדל וצמח מתוך החברה, ובתפקידי הקודם הייתי, בין היתר, שותף להתפתחות החברה, רוצה כעת להמשיך את ההתפתחות שלה ולהעצימה", מסכם ערן.
 
בנוגע לגילו הצעיר אומר ערן: "עומדים מאחורי בעלים ודירקטוריון עם ניסיון עשיר (קיבוצים משמר הנגב וחצרים וכן איש העסקים מוטי דנן) והנהלה חזקה, כך שיחד אני מאמין שנשיג את המטרות שהוצבו לנו".
 
'נגב אקולוגיה' מעסיקה כ- 170 עובדים מאזור הדרום, בעלת 7 מתקנים לטיפול בפסולת, כאשר כל אחד מהם מטפל בפסולת אחרת בטכנולוגיה ייחודית. החברה גם מתפעלת את אתר דודאים האחראי לקליטת רוב הפסולת מאזור הדרום והמרכז. חברת נגב אקולוגיה היא  יצרנית המשווקת הקומפוסט הגדולה בישראל, הודות ל-3 מתקנים ייחודיים. באחרונה הקימה נגב אקולוגיה, בשיתוף עיריית דימונה, חברה משותפת לצורך הקמת מתקנים לטיפול בפסולת באשכול הנגב המזרחי.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load