• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אימה בדימונה: ''ליצן'' רעול פנים, חמוש בסכין ומוט רדף אחרי נערות

תופעת ה''ליצנים'' זורעי האימה: בלילה אחד - שני מקרים בהם רעול פנים, חמוש במוט ובסכין, רודף אחרי צעירות. 'בתי בטראומה מהאירוע, לא יכולה להירדם', מספרת אחת האימהות

רעול פנים רדף אחרי נערות בדימונה (צילום הדמיה: MAX PIXEL / CC0)

תופעת רעולי הפנים המכונים "ליצנים זורעי האימה" חזרה לדימונה והפעם, זה היה מפחיד במיוחד: תוך לילה אחד, אירעו שני מקרים של תקיפת נערות על ידי גבר רעול פנים, שעטה מסכה מפחידה על פניו, חמוש במוט וסכין. נירית ביטון, אימה של אחת הנערות שחוו את האירוע: ''בתי ליוותה חברה הביתה, בשבת לפנות בוקר, בשעה 2:30, באיזור שכונת תשלו''ז, כאשר סמוך לבית ספר בגין פגשו באדם לבוש שחור ועל פניו מסכת ליצן, שאחז באלה ובסכין".

"הוא רדף אחרי בתי ואחרי החברה שלה עד שהגיעו לאיזור בו מרכז חנויות - קניונית ושם התפצלו. הבת שלי התחבאה ועצרה את הנשימה שלה כדי שהאיש לא יגיעה אליה, כי היו לה נשימות כבדות ממש, הנערה השניה הצליחה לברוח", מספרת נירית.

"אני יודעת שהיו מקרים בהם ילדים שהתחפשו לליצנים פה בדימונה והבהילו אנשים, אבל במקרה הזה, מדובר באיש מבוגר, גבוה, לא בילד קטן. בתי הגיעה הביתה מבוהלת כולה, לא הצליחה להירדם, אלא רק בשעה שבע בבוקר וגם אז, בקושי. הגשנו תלונה במשטרה ואני מקווה שהעניין תועד במצלמות אבטחה ושיעצרו את האיש הזה", אומר נירית.

"אנחנו, בדימונה, לא רגילים לפחד להסתובב בלילה בעיר שלנו. הילדים יוצאים וחוזרים בביטחה תמיד, במיוחד בחופשות מבית הספר. בגלל התחושה הזו אנחנו מאוד אוהבים לגור בדימונה וכשיש מקרה כזה, של אדם שמפר את השלווה של הילדים וההורים, צריך לטפל בו לחומרה", אומרת נירית. 


המקרה השני אירע כשעה מאוחר יותר בשכונ נווה חורש, בין הרחובות אדר וליבנה: אדם, שתיאורו דומה לתוקף מהאירוע הראשון, רדף כשהוא חמוש בסכין ואלה אחרי שתי נערות, ששבו לבתיהם. הבנות נבהלו מאוד.

רק לאחרונה עצרה משטרת דימונה ארבעה קטינים, בני פחות מ-12, שהתחפשו לליצנים והבהילו את התושבים. בשל גילם, הטיפול בהם הועבר לגורמי רווחה. גם בנתיבות אירע מקרה, בו נער עוטה מסכת ליצן הבהיל מפלל שחזר מציון הבבא סאלי. 

במשטרה מודעים לסכנת התופעה, של עוטי המסכות הקוראים לעצמם ''ליצנים'' ולציידיהם, המאורגנים בקבוצות וואצאפ וכי העניין עלול לגלוש לאלימות וחלילה לאסון, בו ציידים יבצעו לינץ' ב''ליצן'' והסיירים בשטח קיבלו הוראה להחמיר מאוד עם השניים, לרבות חיפוש גופני ומעצר. 

צלע שלישי בסיפור הוא אותם שחקנים, שפרנסתם בהופעה כליצנים רפואיים וככוכבי ילדים, בהם רבים המתנדבים להופיע בפני ילדים בבתי חולים ובמסגרות טיפוליות, שחשים נפגעים מזה שמקצועם נקשר עם תופעה פסולה. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load