• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באהבה למען שליו: מסיבת ההפתעה המרגשת לילד מב''ש

שליו בוקובזה בן החמש, החולה במחלה נדירה, שבה את ליבם של הבאר שבעים, שהתגייסו לסייע לרכוש עבורו תרופה מאוד יקרה שעשויה לשפר באורח משמעותי את בריאותו. הבוקר הוא זכה בהפתעה מרגשת

כוכבת הילדים נתי ושליו בוקובזה, בבוקר של חיוך (צילום: דני בלר)

שליו בוקובזה בן החמש, הילד מבאר שבע שסובל ממחלה נדירה בשם SMA, הפוגעת בשריריו, זכה הבוקר בהפתעה גדולה: כוכבת הילדים ''נתי, באתי והופעתי'' העירה אותו בבוקר, והביאה עימה מתנות וגם עשתה לו שמח מאוד. נתי היא רעייתו של סא''ל (מיל.) אייל מדני, שהיה קצין הכושר הקרבי בפיקוד דרום לפני כעשרים שנה, בא לנגב במסגרת תפקידו, התאהב בבאר שבע ומעבר לתפקידו הצבאי, פעל בעיר רבות למען הקהילה - מאירועים שארגן ועד לשיחות מוטיבציה . למעשה, גם כיום, כשהוא ומשפחתו מתגוררים בראש העין, באר שבע היא חלק בלתי נפרד מחייהם. 
עם חברו הטוב, שמצחיק אותו תמיד, רפאל כהן (צילום: דני בלר)​​​​​​​
מדני, שבינתיים פרש משירות הקבע, עוסק בפעילות למען הקהילה, בין היתר בתוכנית רדיו ששדורה שנים ארוכות ברשת ב' וכעת רדיו אמצע הדרך, "החצר האחורית", בה הוא מעלה סוגיות חברתיות ומסייע לאנשים שנקלעו למצבי חיים קשים. הוא נרתם לסייע לשליו, בערב התרמה שייערך ב-26 בנובמבר, במשכן אמנויות הבמה בבאר שבע. הקשר עם הוריו של שליו נוצר כשאביו, אלדד, פנה לתוכנית הרדיו של מדני, שנרתם מיד והחליט קודם כל להפתיע את שליו עם רעייתו, כוכבת הילדים, לבוקר של מתנות, צילומים ויחס של נסיך אמיתי. מדני גם רוצה לפעול למען גיוס המימון לתרופה שתשפר מאוד את מצב בריאותו של הילד.

הפתעה: שליו מתחיל את הבוקר עם מתנה ויחס של סלב אמיתי (צילום: דני בלר)

''למדתי משחק, אבל תמיד ידעתי שאני רוצה לשמח ילדים", מספרת לנו עינת, הלא היא ''נתי, באתי והופעתי'', שם מקורי וקליט. בעלה, אייל, הוא מנהלה האישי, משלב את הקריירה של נתי בין שאר העיסוקים שלו - רובם עוסקים בנתינה לקהילה. לזוג מדני שני ילדים, בני 4 ו-5. ''הם כמובן כל היום רוצים את נתי ואני נענית בשמחה. חשוב לי לשמח ילדים. יש בזה סיפוק אדיר. שיחקתי בתיאטרון, שיחקתי בהצגות לגדולים, אבל להופיע בפני ילדים זה הסיפוק הכי גדול: הם אומרים לך את האמת הכי כנה, אם אהבו את המופע או לא, ואני מתרגשת מאוד תמיד להופיע בפני ילדים מאושפזים או חולים ובהתנדבות מלאה. כשילד כזה מבקש ממני לבוא, אני לא יכולה להגיד לא. כך היום אני מתרגשת מאוד לבקר ולהיות עם שליו. אני מאחלת לו שנחגוג תמיד ימי הולדת ביחד ובעיקר, שיוכל להשיג את הסכום הדרוש לכל הזריקות שיעזרו לבריאותו".

אורח אחר היה רפאל כהן, שהוא פעיל מאוד בנושאי חברה בבאר שבע והוא ידיד טוב של שליו, שמתפוצץ מצחוק כשרפאל מחכה לו את פרדי פלברה מהסידרה "שנות השמונים''. רפאל הוא ידיד המשפחה, וכמו כולם, מסייע כמיטב יכולתו. 

שליו זקוק לשש זריקות של התרופה הנדירה ספינרזה, אשר מחוללת פלאים בילדים במצבו של שליו. עלות כל זריקה עומדת על 125 אלף דולר. מדובר בעלות כוללת של 3 מליוני שקלים, שאינה מכוסה במסגרת סל התרופות.הוריו מבקשים לגייס את הסכום הדרוש לזריקות הנדרשות להציל אותו. עבור הוריו של שליו, שעובדים רק מעט בשל הצורך של שליו בטיפול צמוד מסביב לשעון, הסכום הזה דמיוני ולא נתפס. אימו עובדת כקוסמטיקאית רק מעט שעות, על מנת לטפל בבנה. 

פרטים מלאים אודות שליו ולתרומות באשראי בקישור הבא: 
https://www.jgive.com/he/donation_targets/1319

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load