• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מגפת הליצנים בהשראת הסרט ''זה'' עלולה להיגמר לא טוב

סרט אימה חדש, על פי ספר של סטיבן קינג, גרם למגפת רשת: אנשים מתחפשים לליצנים שמפחידים עוברים ושבים, מתעדים עצמם ומעלים לרשת. למה בישראל זו סכנת חיים?

האיש שהתחיל את הטרנד: השחקן ביל סקאסגארד (כרזת הסרט ''זה'')

מגפת הליצנים המפחידים, בהשראת הסרט ''זה'', הגיעה גם לישראל. אתמול נחשף בברנז'ה news, כי במהלך כיפור, אדם המחופש לליצן רדף אחרי ילדים במרכז אורן בבאר שבע, כשהוא חמוש בסכין. סרטון שלפי עדויות צולם באירוע, הופץ בקבוצות וואצאפ והגיע לרשתות חברתיות. 

מגפה עולמית שהתחילה בארצות הברית

הדיווח הראשון של אנשים המחופשים לליצנים מפחידים היה בגרינוויל, דרום קרוליינה, כשילד קטן סיפר לאמו על זוג ליצנים שניסו לפתות אותו לעזוב עימם. לאחר מכן, מספר ליצנים שנצפו במדינות אמריקאיות שונות, כולל פלורידה, ניו יורק, ויסקונסין וקנטקי, ובהמשך במדינות מערביות אחרות, גבה מאוגוסט 2016 עד לאוקטובר 2016, בעקבות מאות "תצפיות של ליצנים" ברחבי ארצות הברית וקנדה, התופעה התפשטה מצפון אמריקה לאירופה, אוסטרליה ואמריקה הלטינית, וגרמה לפאניקה והיסטריה עולמית.

חלק מן החוקרים שחקרו את תופעת "טרור הליצנים" משערים כי לפחות חלק מן העדויות נעשו כקמפיין שיווק ויראלי עבור הסרט, או עבור הסרט של רוב זומבי, "31",סרט אימה שאף הוא עוסק בליצנים. מפקד משטרת גרינוויל, קן מילר, הצהיר בפני הכתבים כי החוקרים אינם בטוחים בקשר לשאלה האם יש לתצפיות קשר כלשהו עם הסרט "31". דובר "New Line Cinema" פרסם הצהרה בטענה כי החברה בהחלט לא מעורבת בהפצת התופעה.

צפו בסרטון שפורסם אתמול בכתבה של ברנז'ה news:


זה עלול להיגמר באסון

רק בשבוע שעבר נעצרו בדימונה ארבעה ילדים, מתחת לגיל 12, שהטילו אימה על תושבי דימונה. בלי ספק, סרטי הליצנים המפחידים צוברים שיתופים ולייקים וזוכים לסיקור נרחב, אבל כאן הסכנה: לא ברור אם הליצן עם הסכין ביד הוא אזרח תמים  ומשועמם עד טפשות, או מחבל המבקש לבצע פיגוע דקירה. מאבטח או איש כוחות הביטחון שיהיה עד לאירוע כזה, ויראה אדם הרדוף אחרי ילדים עם סכין שלופה, עלול לנטרל את הליצן. כמו שלא נכנסים לקניון כשחוטים מלופפים מסביב לסוללות בתיק גב, כך לא רצים, אפילו בצחוק, עם סכין שלופה ובטח לא בבמדינה ובעיר שספגה כבר פיגועים לא מעטים.


לעוד עידכונים, הורידו עכשיו את האפליקציה של באר שבע, לחצו כאן!

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load