• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אחד מפסקי הדין של השנה: ביטול חוק מיסוי דירה שלישית

לקראת השנה החדשה, הודיעו במערכת 'תקדין', מאגר משפטי באינטרנט הכולל מאות אלפי פסקי דין, כי ביטול חוק מיסוי דירה שלישית נבחר לאחד מפסקי הדין החשובים של השנה, והחשוב ביותר בתחום המסים.

עו"ד אהוד ערב (קרדיט צילום: משרד כהן ערב)

ביטול חוק מיסוי דירה שלישית היווה חלק משמעותי מהשנה שחלפה בעיקר כי לראשונה הורה בג"ץ על ביטול דבר חקיקה ראשית של הכנסת מחמת פגם בהליך חקיקתו. כך גם חשבו במערכת 'תקדין', מאגר החקיקה המקיף ביותר, אשר בחרו בפסק דין זה כאחד מהחשובים ביותר השנה. כזכור, בג"ץ קבע כי החוק יוחזר לדיון בוועדת הכספים של הכנסת בשל פגם שנפל בהליך חקיקתו וכי למרות "חומרתו של הפגם", תינתן לכנסת אפשרות לאשר את החוק מחדש.

בין פסקי הדין הנוספים שנבחרו ניתן למצוא בתחום המשפט הפלילי/צבאי את משפטו של סמל אלאור אזריה. מטעם דיני המשפחה, פסק דינו החשוב של בית המשפט העליון בנושא מזונות ילדים במשמורת משותפת. בתחום דיני הנזיקין קבע עו"ד סיגל רייך-הלל כי פסק דינו של בית משפט השלום בכפר סבא שניתן לאחרונה קבע כי אופניים חשמליים הם כלי רכב מנועי.

כאמור, בין העותרים לבג"ץ בנושא חוק מיסוי דירה שלישית היה גם משרד עורכי הדין כהן ערב ושות' מבאר שבע המייצגים קבוצת בעלי דירות מהדרום. בעלי הדירות טענו כי השקיעו את כל כספם ברכישת דירות להשכרה בנגב כתחליף לקרן הפנסיה שמעולם לא הייתה להם וחוק דירה שלישית, אם היה עובר, היה פוגע בהם בצורה קשה ביותר. נגד החוק הוגשו חמש עתירות, בהן נטען כי יש להורות על ביטולו, הן מחמת פגמים שנפלו בהליך חקיקתו, והן מפאת היותו בלתי-חוקתי.

עוה"ד אהוד ערב, "כפי שבירכנו על תוצאות פסק הדין כך אנחנו מברכים על ההודעה ושמחים להיות חלק מהתהליך. זהו פסק דין זה שעוסק בליבת העשייה הדמוקרטית במדינת ישראל והוא מהווה שינוי משמעותי בכל הקשור להליכי החקיקה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load