• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צלבי קרס צוירו על אריזה בחנות קינגסטור בב''ש

קונה הגיע לרשת קינג סטור בבאר שבע ונדהם לגלות צלבי קרס מצויירים על אריזה. אבל זה לא קורה רק שם: גם בשכונות מציירים צלבי קרס, לרוב בצורה עילגת. מיהם האנטישמים בתוכנו?

צלבע קרס בתחתית אריזה שהגיעה לקינסטור (צילום: אלכס שנדר)

אלכס שנדר, מבאר שבע, נדהם לגלות צלבי קרס מצויירים אל קופסת מוצרים בחנות רשת קינג סטור בבאר שבע. שנדר הסב את תשומת ליבם של מנהלי החנות, שפתחו בבדיקה. זה לא מנע מהסיפור להפוך לויראלי, היות ושמה של החנות הגדולה, מרכול בסגנון דיסקאונט, עלה בפרשייה בטחונית: כנגד מוחמד מסרי ועבדאללה עאייש, שעבדו בחנות, הוגש ב-29 בדמצבר  2016 כתב אישום חמור דבר כוונה לבצע פיגוע כנד חיילי צה''ל. הידיעה הכתה בתדהמה קונים רבים, יהודים ובדואים כאחד, שנכנסים לשם מדי יום לקניות, שלא לדבר על הנזק התדמיתי שנגרם. 

הבוקר, נכנס אלכס שנדר ונדהם לראות את צלבי הקרס על הקופסא. הצילום עורר שיח רווי יצרים ברשתות החברתיות.  איתן קיסוס, סגן קב"ט ארצי של רשת קינגסטור, אומר כי בוצעה בדיקה במצלמות האבטחה המותקנות במקום והתברר כי הקרטון הגיע עם הרישום כפי שמופיע בתמונה ונמצא באיזור בו פורקה הסחורה מהקרטונים .מכיוון שהרישום היה מלמטה לא נראה הכיתוב ע"י העובד. הנהלת הרשת מזועזעת ומביעה שאט נפש מהכיתוב המכוער נפעל לבירור מול החברה ממנה הגיע הקרטון", אומר קיסוס.  

צלבי קרס בב''ש - לא תופעה חדשה
צלב קרס בכניסה לבית כנסת בשכונה ה' (צילום ארכיון: דני בלר)
זה מכוער, זה פוגעני ולא בטוח שמי שמצייר מודע למלוא המשמעות. מדי פעם נמצאות כתובות נאצה וצלבי קרס בבאר שבע, במקומות שונים: בתי כנסת, בתים פרטיים, גם השימוש במילה נאצי ובאיזכורים למעשיהם הנוראים של הנאצים, אינם נדירים. המשטרה נדרשת לנושא מפעם לפעם. בישראל, כך נראה על פניו, הענישה פחות מחמירה מבמדינות אירופה. קיים איסור לכנות בן אדם "נאצי", להביע הזדהות עם מעשיהם או להביע משאלה להגשמתם. החוק קובע עונש מאסר של חצי שנה על העובר על חוק זה. 
עם זאת, לא זכור כי החוק הופעל כנגד מי שנוהגים זילות בשואה או עושים שימוש בביטויים גזעניים המזכירים את גרמניה הנאצית. 
לפני שלוש שנים שכונה ה' סבלה ממכת צלבי קרס. חלף זמן רב עד שאלה נמחקו. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load