• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תעלומה: מי משחית דרכונים לישראלים העוברים במעבר טאבה?

כבר לא מקרה בודד: יותר ויותר ישראלים שעברו במעבר טאבה גילו שדרכונם הושחת והם יאלצו להוציא מאות שקלים על דרכון ביומטרי חדש

הדרכון הקרוע של נריה. מה קורה במעבר טאבה? (צילום סלולארי)

''לפני כמה חודשים נסעתי לטאבה. במעבר הגבול נדהמתי לגלות כי בתום בדיקה, אמרו לי שהדרכון שלי קרוע. הבודקת אמרה שיהיה עליי להחליף את הדרכון לביומטרי", מספר נ. שהעדיף לא לחשוף את שמו מבאר שבע. מתברר שהוא לא לבד. בפייסבוק יש עשרות דיווחים על מקרים דומים וכולם מטאבה, אך הדבר קורה גם בחזרה מאירופה, בכמה מקרים. ''מה שקרה הוא מאוד מוזר. כדי שדרכון ייקרע כך, אתה ממש צריך להתייחס אליו בזלזול", אומר נ. ''אצלי הדרכון נמצא בתוך כיסוי מגן וכל הזמן בתוך התיק. עכשיו אני צריך לבזבז זמן ובעיקר הרבה כסף, על מנת להוציא דרכון. במעבר הגבול הבהירו לי שיהיה עליי להוציא דרכון ביומטרי, שמחירו כמה מאות שקלים". כאשר נוסעים שדרכונם נראה קרוע חוזרים לישראל, דרכונם נפסל ועליהם לשלם מאות שקלים". 

"לא זו בלבד, אלא שצריך לבזבז עכשיו זמן בהוצאת תור במשרד הפנים, להוצאת דרכון ביומטרי חדש", קובל נ. "התורים לשבועות קדימה. אם עכשיו ארצה לנסוע לאירופה, אני עלול להיתקל בבעיות וגם בישראל ייתכן שאצטרך להתעכב במעברי הגבול".


הקריעה בדרכון דומה בכל המקרים: נראה כאילו מישהו משך בכוונה את הכריכה המאגדת את הדפים. אותו דבר קרה לשמואל אמויאל: "חזרתי מסיני ובמעבר בצד הישראלי הפקידה בביקורת דרכונים התעכבה במיוחד ובאופן מוזר והתעסקה עם הפספורט מתחת השולחן שלה באמת באופן מוזר ואז היא הודיעה לי שיש לי דף קרוע וכדאי להחליף פספורט לביומטרי. המוזר הוא שגם לחבר שלי, בהפרש של 10 דקות אחרי, שהיה אצלה, קיבל את אותה סצנה. לא זכור לנו שהיה לנו דף קרוע או משהו".
בקובצת הפייסבוק של המטיילים בסיני ניתן לקרוא המון סיפורים דומים.


מרשות ההגירה והאוכלוסין נמסר בתגובה: ''אחד מתפקידיו המרכזיים של בקר גבול ע"פ חוק הוא לוודא שהדרכון עמו עובר הנוסע הוא תקין ואינו מושחת מכל סיבה שהיא וע"פ כל הכללים. בקר שלא יעיר על פגם בדרכון אינו מבצע עבודתו , והדבר עלול לגרום לנוסע להיתקל בבעיות שונות בחו"ל , ואף להיעצר על ידי גורמי הגירה. הבקרים במעבר טאבה , כמו כל הבקרים ברחבי הארץ , עושים עבודתם נאמנה. למרבה הצער נוסעים לעתים מעדיפים לעבור עם דרכון פגום , ולו שלא יספגו תשלום עבור דרכון חדש .מאוחר יותר כשייתקלו בבעיות יבואו בתלונות נגד עובדי הרשות. הרמיזה על מעשים מכוונים לכאורה בלתי מתקבלת ולא נסבול הכפשה של הרשות או של עובדיה . אם תתקבלנה תלונות פרטניות נבחן אותן לגופו של עניין".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load