• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סיכום חדשות כיפור: 421 איש טופלו במיון סורוקה, שלשה ילדים נפצעו

תאונות אופניים וסקייטבורד, מחסומים הוקמו בכניסות הערים למניעת כניסת כלי רכב, כוחות הביטחון עמדו בכוננות גבוהה למנוע הפרעות לסדר הציבורי. 41 תינוקות נולדו בסורוקה במהלך החג ושריפה בשכונה ה'

לילה יחסית שקט עבר על העעיר באר שבע (צילום: משה דוד / מתוך אתר פיקיוויקי)

בשעה 19:04 הגיע אל סיומו יום הכיפורים בבאר שבע ובנגב. במשטרה  פעלו במהלך יום כיפורים כרגיל, כחלק מהיערכות כוחות הביטחון למניעת הפרות סדר, הפרעה לסדר הציבורי ושמירה על ביטחון הציבור. גם כוחות ההצלה, מגן דוד אדום, איחוד הצלה,  וכיבוי אש עמדו היכון לטיפול באירועים לא צפויים. מחסומים הוקמו בכניסות לערי הנגב, על מנת למונע כניסת כלי רכב ויצירת פרובוקציות ומחשש לפגיעה בהולכי רגל.  

חשש לפיגוע ערב החג בנתיבות: שיכור נכנס לבית כנסת עם אקדח

אתמול, בלילה, אירעה דרמה בישיבת "שכר שכיר" בנתיבות: שיכור עם אקדח נכנס לבית המדרש בתפילת ערבית, המתפללים נמלטו מהמקום, משטרה הוזמנה מחשש לפיגוע. לא היו נפגעים. 
במשטרה אומרים כי בעקבות דיווח שהתקבל אתמול בערב במשטרה אודות אדם שהגיע לבית כנסת בנתיבות כשהוא מנפנף באקדח, הגיעו למקום שוטרי משטרת ישראל. השוטרים עכבו את החשוד שהיה בגילופין ובחיפוש שנערך עליו נתפס אקדח מפלסטיק. החשוד הועבר לחקירה בתחנת המשטרה ובסיומה שוחרר בתנאים.

​​​​​​​421 איש טופלו במיון בסורוקה, 3 ילדים נפגעו מרכיבה

צוותי המלר״ד (חדרי המיון) בסורוקה העניקו טיפול רפואי ל-421 מטופלים במהלך יום הכיפורים. מתוכם 286 טופלו במיון הכללי (פנימי וכירורגי), 75 במיון ילדים ו - 60 במיון יולדות. שלושה ילדים פונו למלר״ד ילדים על רקע נפילה מאופניים וקורקינט.

41 לידות היו במהלך יום הכיפורים במרכז סבן למיילדות בסורוקה.

ד״ר דן שוורצפוקס, מנהל מיון פנימי בסורוקה מציין: ״צוותי המלר״ד נערכו מראש ודאגו להספקת תרופות למשתחררים מהמלר״ד
ולמקום שהייה למשוחררים אשר בשל קדושת היום לא היה ביכולתם לשוב לביתם״.

דליקה במגדלי עופר בב''ש

דליקה אירעה בשעה 21:00 בדירה במגדלי עופר, בשכונה ה'.  כוחות כיבוי הגיעו למקום בתוך דקות ספורות. מקור הדליקה: תקלה חשמלית בקולט הדים. לא היו נפגעים.   

לא כיבדו את קדושת החג: באר שבעים נסעו במכוניות בעיר

על פי דיווחים שונים, הייתה תנועה בבאר שבע, של מכוניות פרטיות ולאו דווקא של רכבי הצלה. הדבר עורר כעס רב, בשל העובדה כי בכיפור ילדים רבים נוסעים על הכבישים, מתוך שעשוע. 

הנגב נכנס אל יום הכיפורים, החל השנה בשבת, כאשר עסקים רבים העדיפו לא לפתוח בשישי, בהן סניפי רשות הדואר. מרכזי הקניות, עם זאת, המו אדם. 

בתחום הבטחוני: מעברים סגורים, דיבורים בעיתונות הערבית על עסקת שבויים

המעברים מרצועת עזה, השוכנים בנגב, נסגרו.  פתיחת המעברים והסרת הסגר יתבצעו במוצאי השבת בשעה חצות, בהתאם להערכת המצב. במהלך החג הנושאים שהעסיקו את תושבי הרצועה, כפי שהשתקף בתקשורת המקומית, היו משבר האנרגיה והמים והפיוס בין החמא''ס לפת''ח. 

במקביל, דיווחים בעיתונות הערבית מדברים על כביכול התקדמות במשא ומתן להשבת השבויים והנעדרים בנמצאים ברצועת עזה. דיווחים אלה לא זכו לאישור מהצד הישראלי. 

מתווה  קצבאות הנכים: הפתרון מעורר כעס - פחות מדי וזמן ביצוע ארוך מדי

לפני בכניסת החג התבשרו הנכים על מתווה על פיו יקבלו תוספת לקצבאות. כעת, משהתברר היקף התוספת ומועד התשלום, מתחילה להישמע ביקורת קשה, גם בקרב נכים תושבי הנגב.

כשעה לאחר צאת יום הכיפורים תתחדש התחבורה הציבורית בהדרגה. הלילה, מוצאי שבת, לא תהיה תנועת רכבות והיא תתחדש רק מחר, ראשון, בשעות הבוקר.  

ידי מד''א היו עמוסים במהלך החג: החובשים והפאראמדיקים של מד"א הוזנקו לטפל ב 2,229 אירועים ברחבי הארץ והעניקו טיפול רפואי ל 1,659 בני אדם. מהם: 228 התעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום. 21 נזקקו להחייאה. 265 בני אדם נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה עקב פציעה מרכיבה על אופניים, גלגיליות, סקייטבורד, מהם 7 במהלך רכיבה על אופניים חשמליים והובורד. 28 בני אדם נפצעו בתאונות דרכים, בהם 2בינוני ו- 26 קל. 24 בני אדם נפצעו באירועי אלימות שאירעו ברחבי הארץ, בהם 1 קשה ו- 23 קל. צוותי מד''א הוזעקו גם להעביר 134 יולדות לבתי החולים, (בתוך כך 7 יולדו ע"י צוותי מד"א בערים מג'דל שמס, קלנסווה, מודיעין, פתח תקווה, כרמיאל, ירושלים ובני ברק). שירותי הדם של מד"א סיפקו לבתי החולים בארץ 62 מנות ומרכיבי דם במהלך יום הכיפורים. לצערנו, גם השנה נרשמו 2 תקריות של יידו אבנים על אמבולנסים והפרעה לצוותים על ידי בני נוער וילדים בערים אשדוד ועכו - יצויין כי לא מדובר בחרדים. נדב

מערכת ברנז'ה מברכת את קוראיה בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה!


הורידו את האפליקציה של ב''ש, לחצו כאן

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load