• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע והנגב נערכים ליום הכיפורים

תחילת הצום: היום, שישי בשעה 18:09. סיום הצום: מחר, מוצאי שבת, בשעה 19:03. כוחות הצלה וביטחון פרוסים במתכונת מיוחדת

לאט לאט, נכנסים העיר באר שבע והנגב ליום הכיפורים. תחילת הצום הוא היום, שישי בשעה 18:09. סיום הצום מחר, במוצאי שבת, בשעה 19:03. בשעות אלה מופסקת התחבורה הציבורית ברחבי העיר. הרכבות והאוטבוסים האחרונים ייצאו סמוך לשעה 14:00 ותנועת האוטבוסים תתחדש מחר בהדרגה, כשעה לאחר צאת יום הכיפורים.  תנועת רכבות הנוסעים, שמסתיימת היום בצהריים לא תתחדש במוצאי כיפור. 

במהלך יום הכיפורים ישרור בבאר שבע ובנגב מזג אוויר נוח, עם טמפרטורות נמוכות מעט מהרגיל בעונה: באר שבע 18-29, ערד 17-27, מצפה רמון 16-25, עין גדי 26-33 ואילת 24-33.

לקראת יום הכיפורים, במגן דוד אדום ערוכים בכוננות גבוהה. תחנות מד"א מתוגברות בחובשים ופאראמדיקים. כונני מד"א בבתים ובבתי הכנסת ישהו עם ציוד רפואי מציל חיים. 
בכל צורך רפואי יש לפנות למוקד 101 של מד"א באמצעות קו החרום 101 או באמצעות אפליקציית מד"א שלי שאף תזהה מידיית את מיקומו של המתקשר ותאפשר לקצר את זמני התגובה.

 במד"א פונים לציבור,  לאפשר לאמבולנסים, לניידות לטיפול נמרץ ולאופנועי מד"א הנוסעים בנסיעת חירום תנועה חופשית ללא הפרעה.

דובר צה"ל מסר, כי החל מהלילה, שישי  ועד ללילה שבין שבת לראשון יוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה. המעבר יותר רק במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים, בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים. המשטרה תהיה ערוכה בהיערכות מיוחדת, לאבטח את המתפללים. פראמדיקים של צה''ל יהיו באיכון לטפל במקרי חירום בבתי הכנסת ובקרב הקהל הרחב. 

במקביל לכוחות הביטחון, גם כוחות הרפואה נערכים לקראת החג. כמדי שנה, יתוגברו תחנות מד"א ברחבי הארץ במהלך החג בחובשים, פרמדיקים, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד"א, זאת על מנת להיערך להענקת טיפול רפואי דחוף לחולים ונפגעים שיזדקקו לסיוע. 

בקשה מיוחדת יצאה לא ליידות אבנים על רכבים, בהם כוחות הצלה ומד''א שעשויים לנוע במהלך כיפור, בהיותם בדרך למשימות מצילות חיים. 

אתמול נערך באיצטדיון טרנר בבאר שבע מעמד הסליחות המסורתי של באר שבע, בשהתתפות קהל אלפים. 

חנן אלבלק והגבעטרון: ונתנה תוקף / לחן יאיר רוזנבלום ז''ל

מערכת ברנז'ה מאחלת לקוראיה גמר חתימה טובה!

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load