• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

16 שנות מאסר לאב שאנס את בנותיו

בית המשפט המחוזי בב''ש, בהרכב של שלושה שופטים, הרשיע אב שאנס את בנותיו הקטנות והטיל עליו מאסר ארוך וקנסות כבדים

16 שנות מאסר לאונס בנותיו (צילום הדמיה: Rhododendrites / CC BY SA 4.0)

מאסר בפועל של  16 שנים, מאסר מותנה של 18 חודשים, פיצוי לבתו הגדולה בסך של 258,000 שקלים, ופיצוי בסך של 50,000 לבתו הצעירה - זהו העונש שהטיל בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בהרכב של שלושה שופטים, על נאשם שהורשע לאחר שהודה במסגרת הסדר טיעון  על פיו תוקן כתב האישום, במספר רב של עבירות מין במשפחה.

על פי המתואר בגזר הדין, הנאשם בעל את ביתו הגדולה, אז בת 7 ועד שהגיע לגיל 11, במספר רב של הזדמנויות, במהלך השנים 2005 - 2010. מעשי האונס ארעו בשעה שהילדה הייתה לבדה עם אביה בבית לבד. במהלך אירועים אלו נהגה ביתו הגדולה לבכות ואמרה לנאשם כי הוא מכאיב לה אך הנאשם התעלם ממנה והמשיך במעשיו. לאחר שהנאשם היה חדל ממעשיו נהגה הבת לברוח בריצה מהחדר. במהלך אירועים אלו וכתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו למתלוננת כאבים באיבר מינה.  הנאשם חדל מלבצע מעשים אלו לאחר שביתו הגדולה החלה לקבל מחזור חודשי כאשר הייתה כבת 11. 

כמו כן, במועד שאינו ידוע, כמספר חודשים לפני ה-8 ביולי, 2015,  בעונת החורף, כאשר הבת הגדולה ואמה היו בקניות והבת הצעירה של הנאשם נשארה בבית לבד עם הנאשם, ביצע הנאשם בביתו הצעירה מעשים מגונים לשם גירוי סיפוק או ביזוי מיניים, בכך שהוריד את תחתוניה וגרם לה לכאבים באיבר מינה על ידי כך שנגע באיבר מינה באמצעות איבר מינו או באמצעות ידיו. 

ביתו החלה לבכות ואמרה לנאשם שהוא מכאיב לה ואף החלה להכות את הנאשם. הנאשם התעלם ממנה והמשיך זמן מה במעשיו עד אשר חדל. כתוצאה ממעשים אלו נגרמו לביתו הצעירה של הנאשם כאבים באיבר מינה. 

מתסקיר שירות המבחן בעניינו של הנאשם עולה כי הנאשם הינו בן 50, נשוי ואב לשתי בנות, נפגעות העבירה בתיק. טרם ביצוע העבירות התגורר הנאשם עם אשתו ושתי בנותיו ולטענתו עובד מזה מספר שנים במפעל ייצור. שירות המבחן התרשם, כי הנאשם גדל במסגרת משפחתית נוקשה, בה חווה היעדר תקשורת רגשית ודאגה לצרכיו הרגשיים מצד דמויות משמעויותיו בחייו. 

עוד התרשם שירות המבחן, כי הוא מחזיק בתפיסה מעוותת ומאגית כלפי ילדים וכלפי בנותיו בפרט, כאשר תפיסה זו מתבטאת בין היתר בתפיסתו את בנותיו כיצורים מיניים. עוד צוין, כי הנאשם אינו מבטא תובנות באשר למצבו ולכשליו ולמעשים הפוגעניים בכך שהוא שולל מצבי סיכון עתידיים ושולל את הצורך בסיוע טיפולי. 
​​​​​​​
אשר לסיכוי להישנות מעשים עבריינים צוין, כי העובדה שלנאשם אין רקע פלילי מהווה גורם סיכוי להימנעות מהתנהגות פורצת חוק בעתיד.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load